Anamur ve Bozyazı'da Tefecilere Baskın

Anamur ve Bozyazı'da Tefecilere Baskın

Mersin İl Jandarma Komutanlığı yaptığı operasyonda Anamur ve Bozyazı ilçelerinde Tefecilik yapan beş kişiyi suç üstü yakaladı.

Anamur ve Bozyazı'da Tefecilere Baskın
Anamur ve Bozyazı'da Tefecilere Baskın Pala
Advert

Mersin İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde;

Kaçakçılık suçları kapsamında;

Anamur Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Mersin İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Anamur İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde; Mersin İli Anamur ve Bozyazı ilçelerinde Tefecilik yapan şüphelilere yönelik çalışma başlatılmıştır.

Yaklaşık 4 ay süren çalışmalar neticesinde tespit edilen 5 şüpheliye yönelik Mersin İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı personelinin katılımıyla şüpheli şahısların yakalanması suç unsurlarının ele geçirilmesi maksadıyla 5 ev ve 2 işyerine eş zamanlı operasyon düzenlenmiştir. Yapılan operasyonlarda 5 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüphelilerin ev ve eklentilerinde, araçlarında yapılan aramalarda;

a. 8 adet çek (toplam 110.000 TL tutarında) ile 1 adet boş çek,

b. 9 adet boş senet (1 adet tutar bilgisi yazılmamış, imzalanmış),

c.15 adet dolu senet (toplam 235.000 TL değerinde),

ç.78.500 TL değerinde 15 adet ödeme dekontu,

d.7 adet alacak verecek ajandası ile 5 adet defter,

e.5 adet cep telefonu ile 5 adet sim kart,

f. 2 adet ruhsatsız av tüfeği,1 adet kurusıkı tabanca. 1.818 adet tabanca fişeği,

g.37.570 TL nakit para,

ğ.2 fişek (2 gr) kokain olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde,

h.Çok sayıda mali nitelikli evrak ele geçirilmiştir.

Şüphelilerin Anamur ve Bozyazı ilçelerinde ikamet eden, bankalar ile problemi olan yaklaşık 50 vatandaşı aylık %70 lere varan faiz uygulayarak mağdur ettikleri, nakit para vererek, çek kırmak suretiyle ve oto galericiliği adı altında gerçeğe aykırı araç alım satımı yaparak tefecilik suçunu işledikleri, vatandaşları kendisine, ailesine evine ve iş yerine zarar vereceğinden bahisle tehdit ederek ödeme yapmaya zorladıkları tespit edilmiştir.

Yapılan operasyonlar sonucu yakalanarak gözaltına alınan ve işlemlerinin tamamlanmasına müteakip adli makamlara sevk edilen 3 şüpheli tutuklanmış, 2 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verilmiştir.

Yapılan açıklamada,Ülkemizin geçtiği ekonomik zor süreci fırsat bilip vatandaşlara yüksek miktarda faiz uygulayarak mağdur eden tefecilere yönelik mücadeleye devam edilecektir." açıklamasında bulunuldu.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER ÇİN’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
BAŞKAN SEÇER ÇİN’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
Konteyner Limanı Mersin'in
Konteyner Limanı Mersin'in