VAHAP SEÇER, ÜRETİCİ DE, TÜKETİCİ DE MAĞDUR

VAHAP SEÇER, ÜRETİCİ DE, TÜKETİCİ DE MAĞDUR

Tarsus Yaş Meyve Sebze Hali'nde incelemelerde bulunan CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, doğal afetler nedeniyle hale giren üründe azalma olduğunu belirterek, "Afetler nedeniyle ürün kalmadı, fiyatlar aldı başını gitti. Burada hem üretici mağdur hem tüketici mağdur" dedi.

VAHAP SEÇER, ÜRETİCİ DE, TÜKETİCİ DE MAĞDUR
VAHAP SEÇER, ÜRETİCİ DE, TÜKETİCİ DE MAĞDUR Pala
Advert

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Türkiye'nin yaş meyve sebze ihtiyacını karşılayan 3 büyük halden biri olan Tarsus Yaş Meyve ve Sebze Hali'nde incelemelerde bulundu.

Haldeki tüm komisyoncu dükkanlarını tek tek gezerek işletmecilerle görüşen Vahap Seçer, yaş meyve sebze arzı ve fiyatları hakkında bilgi aldı. Seçer, ürününü satmak üzere hale gelen çiftçilerle ve halde çalışan işçilerle de sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Hal gezisinin ardından bir açıklama yapan Vahap Seçer, "Bu meslek grubunu gayet iyi tanıyorum ve sorunlarını da biliyorum. Bu yıl meyve sebze açısından istikrarsız bir yıl. Bölgemizde önemli afetler yaşandı. Bunun da tarım alanlarındaki tahribatı büyük oldu. Üreticiler büyük zarar yaşadı. Bunun yarattığı şöyle bir durum var: Bir yandan tarım ürünleri zarar gördü, büyük bir kayıp var, üreticilerin zararı var. Diğer taraftan ürün olmadığı için fiyatlar aldı başını gitti, tüketici de mağdur oldu. İstikrar yok, sıkıntı var" dedi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZ MERSİN SAĞLIK ÇALIŞTAYI  SONUÇ RAPORU
ENGELSİZ MERSİN SAĞLIK ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU
SANATLA PEK ÇOK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR
SANATLA PEK ÇOK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR