Muhtarlar Adaylarına Uyarı

Muhtarlar Adaylarına Uyarı

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada,Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti Seçimine Katılacak Olanların Afiş, Döviz, Pankart vb. Materyalleri Asamayacaklarına Dair YSK Kararı.hatırlatıldı.

Muhtarlar Adaylarına Uyarı
Muhtarlar Adaylarına Uyarı Pala
Advert

Emniyet Müdürlüğü, Muhtar ve İhtiyar Heyeti Adayları ile ilgili  yapılan açıklamasında,Yüksek Seçim Kurulu’nun 2018/1130 sayılı kararı

Konu : Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti Seçimine Katılacak Olanların Afiş, Döviz, Pankart vb. Materyalleri Asamayacaklarına Dair YSK Kararı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun, T.C. Resmi Gazetenin 26.12.2018 tarihli ve 30637 Mükerrer sayısında yayınlanan 2018/1130 sayılı kararına göre; muhtarlık ve ihtiyar heyetleri seçimlerinde adaylık söz konusu olmadığından bu seçimlere katılmak isteyenler, 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile diğer seçim kanunlarında siyasi partilere ve bağımsız adaylara tanınan propaganda hakkından yararlanamayacak ancak seçime girecek kişiler oy verme gününden önce resimli veya kendini yazı ile tanıtıcı nitelik taşıyan el ilanı mahiyetindeki matbuatları dağıtabileceklerdir.

Bu nedenle yasal işleme maruz kalınmaması için muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimlerine katılacak vatandaşlarımızın gereken hassasiyeti göstermeleri önem arz etmektedir." açıklamasındaa bulunuldu.

MERSİN KENT HABER

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER ÇİN’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
BAŞKAN SEÇER ÇİN’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
Konteyner Limanı Mersin'in
Konteyner Limanı Mersin'in