Mersin Limonatası Üretime Başladı

Mersin Limonatası Üretime Başladı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve Mersin STK'nın da destek verdiği Mersin Limonatası sonunda bir Mersin markası olarak üretime başlıyor.

Mersin Limonatası Üretime Başladı
Mersin Limonatası Üretime Başladı Pala
Advert

Mersin Tüccar Kulübü'nde Mersin Limonatası tanıtımına  MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan,  Özkaya Dondurma A.Ş Servet Özkaya,MÜSİAD Mersin Başkanı Serdar Yıldızgörer, Turunçgil Konseyi Başkanı Kemal Kaçmaz, Mersin Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Özcan Demir, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ömer Faruk Tokgöz,Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş,ın yanı sıra  STK temsilcileri ve gazeteciler katıldı.

Fatih Alkar'ın hayalleri sonunda gerçekleşti,.Büyük mutluluk yaşayan Alkar, "Dostlarımla birlikte uyuyan bir devi uyandırdık, narenciyenin anavatanı Mersinimizin marka değerleri olması anlamında harekete geçtik. İnanıyorum ki, bu bir başlangıç ve marka değerimizin sayısının artmasında mihenk taşı olacak"sözleriyle bugüne kadar ısrarla sürdürdüğü Mersin Limonatası hayali yaşama geçiriliyor.

, Merlim ve Mersin Limonatası  markasıyla üretilerek satışa başlanacak limonata,Aksaray'da bir fabrikada üretime başlayacak.Yetikililer kısa bir süre sonra Mersin'de de üretimi için çalışmalara başlanacağı ifade edildi.

Müsiad Mersin Şubesi önceki dönem başkanlarından  Mersinli iş adamı Servet Özkaya, Aksaray'daki Özkaya Dondurma A.Ş. fabrikasında Mersin'in limonlaraına katma değer kazandırmak amacıyla  Merlim,Mersin Limonatası ve limon dondurması üretimini başlattı.

 

MTSO Başkanı Kızıltan,,Fatih Alkar'a Mersin limonunun markalaşması yönünde  yaptığı büyük çaba  için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, limon üreticisine,büyük  katma değer kazandıracağını  ifade ederek, Özkaya'dan Mersin'e bir limon fabrikası tesisi kazandırarak  Mersin limonatasını Mersin'de üretmesini istedi.

Mersin'de iki, Aksaray'da bir fabrikası bulunan Servet  Özkaya,  Mersin'de kısa bir süre içerisinde yüksek kapasite ve teknolojiye sahip entegre bir tesis kurmak için çalışmalara başladık. Bu tesisi, 2020 yılında Mersin'de yapılacak Uluslararası Turunçgil Kongresi'nde Mersin limonatası ikram etmek üzere faaliyete geçirmeyi planlıyoruz" açıklamasında bulunarak Mersin limonuna katma değer kazandırdıkları için mutlu olduklarını dile getirerek kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Mersin Limonatası tanıtım toplantısına katılan STK temsilcileri de Mersin Limonatasının markalaşarak üretime başlanmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek üretimi gerçekleşetiren Özkaya'ya ve Mersin Limonatası Fikir babası Fatih Alkar'a teşekkür etti.

Tanıtım toplantısına katılan davetlilere limonata ve limon dondurması ikram edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZ MERSİN SAĞLIK ÇALIŞTAYI  SONUÇ RAPORU
ENGELSİZ MERSİN SAĞLIK ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU
SANATLA PEK ÇOK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR
SANATLA PEK ÇOK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR