MERSİN EMITT FUARINDA İLGİ GÖRÜYOR

MERSİN EMITT FUARINDA İLGİ GÖRÜYOR

EMITT Fuarında kurulan stantlarla Mersin’i tanıtmaya ve adını duyurmaya devam ediyor. Maldivler’den Japonya’ya, Cape Town’dan Hindistan’a birçok ülke ve Türkiye’den çok sayıda belediyenin ve firmanın katılım gösterdiği fuarda Mersin standı yine yoğun ilgi gördü. Büyükşehir’in ödüllü Vr Mersin projesi ise katılımcıların en çok dikkatini çeken hizmeti oldu.

MERSİN EMITT FUARINDA İLGİ GÖRÜYOR
MERSİN EMITT FUARINDA İLGİ GÖRÜYOR Pala
Advert

EMITT fuarı ile tüm dünyayı keşfetme fırsatı yakalayan katılımcılar Mersin’i de keşfetme fırsatı elde ettiler. Rengarenk standı ile katılımcıları karşılayan Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in keşfedilmemiş tüm güzelliklerini ve değerlerini gözler önüne serdi.

Büyükşehir standına uğrayan vatandaşların dikkatini ise en çok VR Mersin projesi çekti. Sanal gözlükle tüm Mersin’i turlayan katılımcılar İstanbul’dan Mersin’i keşfedebilmek için adeta sıraya girdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de ilk ve örnek projelerinden birisi olan ve 7 ödülle taçlandırılan VR Mersin projesi EMITT fuarında gördüğü yoğun ilgi ile aldığı ödüllerin hakkını veriyor.

Yeni eklenen 360 ° tanıtım videosu özelliği ile  kullanıcılar Mersin'de görmek istedikleri tarihi ve turistik mekanlarda interaktif bir gezinti sağlayabiliyor. Sanal gözlükle tüm Mersin’i turlayan katılımcılar İstanbul’dan Mersin'i keşfedebilme fırsatı yakaladılar. Mersin’i sanal ortamda görmek için sıraya giren genç yaşlı tüm misafirler stanttan farklı bir deneyimle ayrıldı.

Kültür Yayınları Fuarda tek

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarına aitkitaplar fuarda en dikkat çeken tanıtım ögesi oldu. Yüzlerce belediyenin katılım gösterdiği fuarda kültür yayınları kitaplarını tanıtarak, turizmin yanı sıra sanatı da(edebiyatı da) fuara taşıyan tek belediye Mersin Büyükşehir Belediyesi oldu. Mersin’in tarihine ışık tutan ve kent kültürünü kitaplarla yaşatan Büyükşehir Belediyesi’nin kültür yayınları takdir topladı.

Türkiye’nin her yerinden Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşarak kitapları ücretsiz temin edebileceklerini öğrenen misafirler, böyle bir kültürel hizmetin veriliyor olmasından memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

Yöresel lezzetler katılımcıların ilgisini çekti

Mersin’in yöresel lezzetlerinden en ünlüleri olan cezerye ve şalgamın tanıtımının da gerçekleştiği stantta Akdeniz, Anamur, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Silifke ilçeleri de fuar alanında stant açarak yöresel ürünlerini ve lezzetlerini tanıttılar.

3 Şubat Pazar gününe kadar sürecek olan fuarda, Mersin’i ve Mersin’de hayata geçirilen hizmetleri merak edenler Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin standını ziyaret edebilir.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZ MERSİN SAĞLIK ÇALIŞTAYI  SONUÇ RAPORU
ENGELSİZ MERSİN SAĞLIK ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU
SANATLA PEK ÇOK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR
SANATLA PEK ÇOK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR