YEŞİLBOĞAZ, CEZAEVLERİNDE İNSAN HAK İHLALLERİ ÖNLENMELİ

YEŞİLBOĞAZ, CEZAEVLERİNDE İNSAN HAK İHLALLERİ ÖNLENMELİ

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, yönetim kurulu ile birlikte Tarsus Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde incelemelerde bulunarak, Cezaevi’nin 6 müdürü ile cezaevi koşulları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Yeşilboğaz, cezaevlerinde insan hak ihlallerinin önlenmesi ve yaşanmaması ve cezaevlerinin insan onuruna yakışır standartlara getirilmesi için hep birlikte gayret gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

YEŞİLBOĞAZ, CEZAEVLERİNDE İNSAN HAK İHLALLERİ ÖNLENMELİ
YEŞİLBOĞAZ, CEZAEVLERİNDE İNSAN HAK İHLALLERİ ÖNLENMELİ Pala
Advert

Başkan Yardımcısı Av. Fatma Demircioğlu, Genel Sekreter Av. Adnan Günbay, Sayman Av. Kazım Yüksel, Tarsus ilçe temsilcisi ve yönetim kurulu üyesi Av. Cihan Öktem, yönetim kurulu üyesi Av. Ece Kovan Demirtaş ile birlikte Tarsus Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde incelemelerde bulunan Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Tarsus Cezaevi müdürleri ile birlikte cezaevini, insan haklarına uygunluğu yönünden inceleyip, avukat görüşme odalarının da eksikliklerini tespit ederek, sorunların çözümü konusunda fikir alışverişinde bulundular.

 Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, eksikliklerin giderilip cezaevi koşullarının daha elverişli hale getirilmesinde ortak görüşe varıldığını ve bu konuda ortak çalışmalar içerisinde olacaklarını belirterek,“Cezaevlerinde insan hak ihlallerinin önlenmesi ve yaşanmaması için, cezaevlerinin insan onuruna yakışır standartlara getirilmesi için hep birlikte gayret gösterilmesi gerekmektedir. Bu konuda Tarsus Cezaevi müdürleri ile ortak çalışacak olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

“AVUKATLARIN CEZAEVLERİNDE ÇALIŞMA KOŞULLARI İYİLEŞTİRİLMELİ”

Cezaevinde müvekkilleriyle görüşmeye gelen avukatların yaşamış oldukları sorunların ve çözüm önerilerinin de ele alındığı ziyarette Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, adalet sisteminin gelişmesinde önemli rol oynayan avukatların, çalışma şartlarının her koşulda iyileştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, bu konudaki eksikliklerin giderilmesi için de işbirliğine karar verildiğini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden cezaevi müdürleri ise, kutsal savunmayı bağımsız bir şekilde temsil eden avukatların, görevlerini rahatça yapabilmeleri için avukat görüşme odalarında iyileştirme çalışmalarının yapılması, ayrıca cezaevinde tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için ziyaretin faydalı olduğunu ifade ederek, Mersin Barosu ile bu konularda ortak çalışmalar yapmak istediklerini belirtti.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZ MERSİN SAĞLIK ÇALIŞTAYI  SONUÇ RAPORU
ENGELSİZ MERSİN SAĞLIK ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU
SANATLA PEK ÇOK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR
SANATLA PEK ÇOK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR