BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ MEZİTLİ’DE

BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ MEZİTLİ’DE

Sergilediği her oyunu büyük ses getiren ve çok sayıda ödül alan Mezitli Belediyesi Oda Tiyatrosu yepyeni bir gösteri ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Usta oyuncu Yaşar Uraslı, Nikolay Vasilyeviç Gogol’un yazdığı ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ isimli eseri Mezitli Belediyesi Oda Tiyatrosu Sahnesinde sergileyecek. Yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan oyunda, Uraslı büyüleyici performansı ile izleyicinin içindeki delinin farkına varmasını sağlayacak.

BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ MEZİTLİ’DE
BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ MEZİTLİ’DE Pala
Advert

15 Şubat 2019 Cuma günü ilk kez sahnelenecek olan ve davetiyeleri günler öncesinden tükenen oyunda, Çar 1. Nikolay'ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun hayatını anlatıyor. Baş kahraman  Poprişçin'in deliliğe doğru gidiş öyküsünü tiyatro sahnesine taşıyacak oyun hakkında bilgi veren Uraslı, “Mezitli’yi sanatla buluşturmaya devam ediyoruz. 3 yıldır sahneye koyduğumuz her oyunu büyük titizlikle seçiyor ve sanatseverlere layık işler yapmaya gayret gösteriyoruz. Mezitli’yi sanat kenti yapmak için her kapıyı açan Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan ile daha büyük sanatsal başarılar kazanmaya, herkesi tiyatroyla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Mezitli Belediyesi Oda Tiyatrosu’nun her geçen yıl daha büyük işler yapmaya devam ettiğini dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan,“Artık Oda tiyatromuz kabına sığmaz oldu. Son iki yılda başarılı işlerle ilgi odağı olan tiyatromuz, bu sezon iki oyun birden sahneliyor. Sezona bünyemizde görev yapan Tamer Güven’in yazıp yönettiği ‘Peynir’ oyunu ile başlayan Oda Tiyatromuz bu kez dev bir oyunu sahnesine taşıyor. Usta oyuncu Yaşar Uraslı, Nikolay Vasilyeviç Gogol’un yazdığı ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ isimli eseri sanatseverlerimizle buluşturuyor. Dünyanın en seçkin eserlerinden birisi olan ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ Sayın Uraslı ile birlikte çıtamızı çok daha yukarılara taşıyacaktır” diye konuştu.

Mezitli Belediyesi’nin kültürel ve sanatsal çalışmalarının artık sadece Türkiye değil dünya çapında ses getirmeye başladığını ifade eden Başkan Tarhan, “Artık tüm sanatseverler Mezitli’de sanat adına her ne yapılıyorsa en kalitelisinin yapıldığını biliyor. Başta Sanat Akademimiz olmak üzere sanatsal alanda önemli işler yapıyoruz. Halkımızın gösterdiği yoğun ilgi de ne denli doğru iş yaptığımızın en büyük göstergesidir. Bize düşen görev de böylesi sanata büyük önem veren kentte sanatsal ve kültürel mekanlar hazırlamak olacaktır. Geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiğimiz, Amfi Tiyatro ve önümüzdeki günlerde faaliyete geçireceğimiz Kültür Merkezimiz ile daha büyük işler yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu 

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZ MERSİN SAĞLIK ÇALIŞTAYI  SONUÇ RAPORU
ENGELSİZ MERSİN SAĞLIK ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU
SANATLA PEK ÇOK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR
SANATLA PEK ÇOK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR