Mezitli’ye Erken Bahar

Mezitli’ye Erken Bahar

Vatandaşların spora teşvik edilmesi amacıyla her hafta sonu yürüyüş etkinliğini gerçekleştireceklerini söyleyen Başkan Tarhan, sağlıklı bir yaşam için herkesi spor yapmaya davet etti.

Mezitli’ye Erken Bahar
Mezitli’ye Erken Bahar Pala

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın geleneksel hale getirdiği sabah sporu ilçe halkını bir araya getirdi. Mezitli sahilinin başlangıç noktası olan Alden Sitesi’nin önünden başlayan yürüyüş, sahil boyunca Sütunlu Caddeye kadar devam etti. Yürüyüşe eşi Sembol Tarhan’la birlikte katılan ve yürüyüşe katılanlarla sohbet eden Başkan Tarhan, fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı. Kadınların yoğun katılım gösterdiği yürüyüş, havanında güzel olması nedeniyle büyük ilgi topladı. Vatandaşların spora teşvik edilmesi amacıyla her hafta sonu bu yürüyüş etkinliğini gerçekleştireceklerini söyleyen Başkan Tarhan, sağlıklı bir yaşam için herkesi spor yapmaya davet etti.

MEZİTLİ’DE HER ZAMAN BAHAR HAVASI YAŞANIYOR

Mezitli’de baharın erken geldiğine dikkat çeken Başkan Tarhan, “Biz 31 Martta bahar gelecek diyorduk ama Mezitli’de her zaman bahar havası yaşanıyor. Çok önemli bir etkinlikte vatandaşlarımızla buluştuk. Türkiye’nin en güzel sahili boyunca sağlık için yürüyüş gerçekleştirdik. Aynı zamanda yürüyüşü sonlandırdığımız yer yine Türkiye’nin en güzel noktalarından birisi olan 3 bin yıllık tarihiyle Soli Pompeiopolis Sütunlu Caddesi. Burası Mersin’in hatta Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olacak. Tarihin üzerinde dururken 10 metre yanımızda narenciye bahçesi, 50 metre önümüzde denizle eşsiz bir manzaraya sahip bir yer” dedi.

HALKIMIZI SPORA TEŞVİK EDİYORUZ

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte parkların vatandaşlar tarafından daha çok kullanılmaya başladığını ifade eden Başkan Tarhan, "Mezitli’de kim nasıl bir faaliyet yapmak istiyorsa çalışmamızı ona göre düzenliyoruz. Vatandaşlarımızın güzel havadan yararlanırken aynı zamanda sağlık için spor yapabilmesini de düşünerek, Mezitli genelindeki tüm parkların bakımlarını gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın spor yapması için tüm parklara fitness aletleri yerleştiriyoruz. Amacımız vatandaşımızı spor yapmaya teşvik etmek. Bizlerde vatandaşlarımızla birlikte sporumuzu yapıyoruz" dedi.

YOL ARKADAŞLARIMIZLA YÜRÜŞÜMÜZE BAŞLADIK

Her etkinlikte olduğu gibi yine çoğunluğu kadınlardan oluşan bir ekiple yürüyüş gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Tarhan, “Yol arkadaşlarımızla sabah erken saatlerde başladığımız yürüyüşümüz her hafta devam edecek. Halkımızla kucaklaşacağız. Baharı erken getirdik ama 31 Mart’a daha büyük coşkuyla baharı kutlayacağız. Tüm vatandaşlarımıza eşit mesafede hizmet ederek Mezitli’de her zaman baharın yaşanmasını sağlayacağız” diye konuştu.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500