Advert
Advert

CKD'den Engelleri Kaldırın Çağrısı

CKD Mersin Şube Başkanı Muazzez Benzetsel," Kadınsız bir demokrasi olmaz.Toplumun yarısını oluşturan kadınların içinde yer almadığı her şey eksiktir. Kadınların önündeki engelleri kaldırmaya çağırıyoruz." dedi.

CKD'den Engelleri Kaldırın Çağrısı
CKD'den Engelleri Kaldırın Çağrısı Pala
Advert Advert

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Atatürk Parkı içinde yapılan basın açıklamasına CKD Mersin İle Bileşenleri ADD,ÇYDD,YKKED, Eğitim İş,MERÇED temsilcileri katıldı.Basın açıklaması öncesi kadınlar temalı şarkı ve marşlar okundu.
8 Mart Dünya Kadınlar Gününün önemiyle ilgili açıklamalarda bulunan CKD Mersin Şube Başkanı Benzetdel,"Türkiye'de kadınlar açıkça ve çok ağır biçimde  cinsiyetleri nedeniyle ayrımcılığa uğradığını iddia ederek.Ülke nüfusunun yarısına aktif ayrımcılık yapıldığını, haklarının gasp edildiğini ifade ettiEkonomik,sosyal ve siyasal yaşama katılımının engellendiğini dile getiren Benzetsel,"Daha zengin daha özgür,daha adl,daha demokratik bir Türkiye hayalini gerçekleştirmenin yolu,önce ve mutlaka kadınların haklarının teslim edilmesinden geçiyor.Bu gerekçeyle tüm kadınları birleşmeye,tüm erkekleri de kadınların önündeki engelleri kaldırmaya çağrıyoruz." dedi

Benzetsel,CKD olarak 2019 yılını "seçilme Hakkı Mücadele Yılı" olarak ilan ettikleri açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından karanfiller dağıtıldı. 

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEÇER, DOĞA DOSTU BELEDİYE TAAHHÜTNAMESİNİ İMZALADI
SEÇER, DOĞA DOSTU BELEDİYE TAAHHÜTNAMESİNİ İMZALADI
MERSİN  HAVA KİRLİLİĞİ HIZLA ARTIYOR
MERSİN HAVA KİRLİLİĞİ HIZLA ARTIYOR