BAŞKAN TUNA, YENİŞEHİR’DE VATANDAŞLARLA KUCAKLAŞTI

BAŞKAN TUNA, YENİŞEHİR’DE VATANDAŞLARLA KUCAKLAŞTI

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Cumhur İttifakı AK Parti Yenişehir Belediye Başkan Adayı Bekir Topçu ile birlikte Yenişehir İlçesi’ndeki GMK Bulvarı üzerinde ve Pozcu Alanya Fırını Sokağında faaliyet gösteren esnaflarla buluşan Başkan Hamit Tuna, çocuk, genç, yaşlı herkesle sohbet ederek, talep ve beklentilerini dinledi.

BAŞKAN TUNA, YENİŞEHİR’DE VATANDAŞLARLA KUCAKLAŞTI
BAŞKAN TUNA, YENİŞEHİR’DE VATANDAŞLARLA KUCAKLAŞTI Pala

Kentin her noktasını adım adım gezerek Mersinli hemşehrileriyle bir araya gelen Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit  Tuna, Yenişehir İlçesi’nde esnaf ziyareti, seçim ofisi açılışları ve mahalle toplantılarında vatandaşlarla kucaklaştı.

Başkan Tuna, daha sonra Çiftlikköy Mahallesi’nde düzenlenen açık havada toplantısında mahalle sakinleriyle bir araya gelerek, projelerini anlattı ve Cumhur İttifakı’na destek istedi.

            Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda hemşehrilerine seslenen Başkan Tuna; “İnşallah 31 Mart’ta Mersin’de Cumhur İttifakı ile zafer yazacağız” dedi.

“Kentin her noktasına ulaşıp hizmetlerimizi nakış nakış işleyeceğiz” diyen Başkan Tuna; “15 yıllık Toroslar Belediye Başkanlığımızda ilk ve en projeleri yaptık. Mersinimizi güzellikleriyle ulusal ve uluslararası alanda tanıttık. Bilginin en yoğun üretilen üniversitelerimizle ortak proje yapan tek belediyeyiz. İnşallah Büyükşehir ölçeğinde de ortak çalışmalarımız devam edecek. Mersin’imizin coğrafyasını da iyi biliyoruz .Biz sahaların adamıyız, makamların adamı asla olmadık. Genç kardeşimiz Bekir Topçu da ufuklu ve vizyonlu bir adayımız. Yenişehir’de Bekir Topçu, Büyükşehir’de Hamit Tuna yukarıda hükümetimiz bu kurgu sağlıklı bir şekilde olduğu zaman Yenişehir kazanacak, Mersin kazanacak. Çiftlikköy Mahallemize de hizmetlerimizle değer katacağız. İnşallah siz değerli hemşehrilerimizin teveccühü ile 31 Mart’ta 13 İlçe ve Büyükşehir’de Cumhur İttifakı’nı zaferle sonuçlandıracağız” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan da Çiftliköy sakinlerinden söz alarak; “31 Mart’a kadar adım adım kapı kapı dolaşarak herkese ulaşalım” dedi.

Elvan; “Siz değerli hemşehrilerimizin ellerindeki ay yıldızlı al bayrağımızı gördükçe burada birlik, beraberlik, kardeşlik ve bu ülke, millet ve vatan için, ay yıldızlı al bayrağımız için mücadele eden kardeşlerimiz var. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

Cumhur İttifakı’nın Ülke için önemine değinen Elvan; “Hep birlikte 15 Temmuz darbe girişimini yaşadık. Bu hain darbe girişiminden sonra bu millet, bu halk Cumhur İttifakı’nı oluşturdu. Bu vatan, millet, devlet için kaygısı olan kardeşlerimiz;  bir tarafta Adalet ve Kalkınma Partisi ve bir diğer  tarafta da  Milliyetçi Hareket Partisi bir araya geldi.Biz, bu ülke için mücadele edeceğiz ve biz bu ülke için varız dediler. Bir tarafta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, diğer taraftan MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, şunu söylediler. Biz de sen ben yok dediler. Biz de vatan var, millet var, birlik var, bütünlük ve ay yıldızlı al bayrak var dediler. Her iki lidere de buradan şükranlarımızı sunuyoruz. Allah’ın izniyle Cumhur İttifakı ile birlikte Türkiye gümbür gümbür yoluna devam edecek ve kimse bunu engelleyemeyecek. Bu ülke sevdalısısınız ve her biriniz Mersin sevdalısısınız” dedi.

            Yenişehir İlçesi GMK Bulvarı üzerindeki Yenişehir Seçim Ofisi’nin açılışını da coşkulu kalabalığın eşliğinde gerçekleştiren Başkan Tuna’ya, pozcu sahilinde karşılaştıkları ve ilk defa oy kullanacak olan genç seçmenler de yoğun ilgi göstererek; ‘Cumhur İttifakı’na evet’ diyerek, destekleyeceklerini ifade ettiler.

Mersin Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği’ni de ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunan Başkan Hamit Tuna; “Gelenek ve görenekler bizim zenginliğimizdir. Hemşehri derneklerimize önem veriyoruz” dedi.

MERSİN KENT HABER