YEŞİLBOĞAZ, BELEDİYE BAŞKANLARI MERSİN’İN MAKÛS TALİHİNE SON VERMELİDİR

YEŞİLBOĞAZ, BELEDİYE BAŞKANLARI MERSİN’İN MAKÛS TALİHİNE SON VERMELİDİR

Mersin Barosu Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, seçilecek olan belediye başkanlarından beklentilerini yaptığı yazılı açıklama ile dile getirdi.

YEŞİLBOĞAZ, BELEDİYE BAŞKANLARI MERSİN’İN MAKÛS TALİHİNE SON VERMELİDİR
YEŞİLBOĞAZ, BELEDİYE BAŞKANLARI MERSİN’İN MAKÛS TALİHİNE SON VERMELİDİR Pala
Advert

Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Mersin’in, ‘marka kent’ olabilmesi için tüm imkânlara sahip iken, bu fırsatların yerel yönetimler tarafından değerlendirilememiş olması nedeniyle, Mersin’in yerinde sayan bir kent olduğuna vurgu yapan Baro Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz,  “Seçilecek olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanları, el ele verip kentimizin makûs talihine son vermelidir. Kentimizin vizyon sahibi, liyakatli belediye başkanları tarafından yönetilmesini istiyoruz” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANLARI KENTİN ORTAK ÇIKARLARINDA BİRLEŞMELİ”

Mersin’in bulunduğu konumundan çok daha iyi seviyede olabileceğinin altını çizen Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Yeter ki fırsatlar değerlendirilebilsin. Bir kentin markalaşması için; o kentin yatırım, ihracat, istihdam, turizm, eğitim, kültür, spor ve sanatsal aktiviteler konusunda insanlara cazip hale getirilmesi, şehri merak uyandıran bir yer haline getirmek gerekmektedir.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler sonucunda göreve gelecek olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanları, kendi içlerinde hiçbir siyasi görüş ayrımı yapmadan el ele vererek, kentimizin makûs talihine son vermelidir. Kent halkının yaşam kalitesini yükselterek güvence altına alacak projeler üretmeli ve hayata geçirmelidir. Belediye başkanları, kentin ortak çıkarları doğrultusunda birleşmeli, her kesimi birleştirebilmeli,  kente ekonomik ve sosyal değer katacak stratejiler belirlemelidir. Ayrıca toplumla iç içe olmalı, kapısı herkese açık olabilmeli. Her koşulda adaletli ve mağdurun yanında olabilmeli”diye konuştu.

“SİYASETE ALET EDİLMEYEN YEREL YÖNETİM İSTİYORUZ”

Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz açıklamasında, “Yeni seçilecek olan belediye başkanı; hiçbir din, dil, mezhep, ırk, siyasi görüş ayrımı yapmadan insanı merkeze koyarak, kaliteli ve hizmet odaklı projeler üretmeli, kentin her noktasına eşit bir şekilde yeterli altyapı hizmeti sağlamalı, sağlık ve ulaşım sorunlarına el atmalı, kentte istihdamı artıracak, insanları bir arada yaşanabilir kılacak, ortak yaşam alanları oluşturacak projeler üretmeli, balık çiftlikleri, nükleer santral, termik santraller başta olmak üzere tüm çevre sorunlarına karşı sper olmalı, kentin dokusuna uygun mimari düzenlemeler yapmalıdır. Siyasete alet edilmeyen bir yerel yönetim istiyoruz. Mersinliler olarak, 31 Mart 2019 tarihinden itibaren, kentimizin; ufku geniş, vizyon sahibi, liyakatli belediye başkanları tarafından yönetilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZ MERSİN SAĞLIK ÇALIŞTAYI  SONUÇ RAPORU
ENGELSİZ MERSİN SAĞLIK ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU
SANATLA PEK ÇOK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR
SANATLA PEK ÇOK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR