Akşener ve Uysal, Mersin'de Ayfer Yılmaz İçin Oy İstedi

Akşener ve Uysal, Mersin'de Ayfer Yılmaz İçin Oy İstedi

Mersin’de İYİ Parti ve DP yıkılan Tevfik Sırrı Gür Stadı yerinde ortak miting yaptı.

Akşener ve Uysal,  Mersin'de Ayfer Yılmaz İçin Oy İstedi
Akşener ve Uysal,  Mersin'de Ayfer Yılmaz İçin Oy İstedi Pala

Mersin Mitingine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,DP Genel Başkanı Gültekin Uysal,Mersin Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,DP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz,İYİ Parti Mersin milletvekilleri Behiç Çelik,Hakan Sıdalı’nın yanı sıra Belediye Başkan adayları,il ve ilçe teşkilatları ve yurttaşlar katıldı.

Demokrat Parti (DP) Mersin Büyükşehir Başkan Adayı Ayfer Yılmaz ,Yere düşürülen demokrasi bayrağını  kaldırmaya hazır olduğunu,Mersin Halkı ile birlikte Kocamaz’ın önünün kesilmesinin hesabını 31 Martta yeniden Büyükşehire o bayrağı dikerek göstereceklerini söyledi.

Yılmaz,Gelin işte yollar Kocamaz’dan bize,bir Yörük’ten bir Yörük’e yeniden yollar açıldı.”dedi. Mersinlilere seslenen Yılmaz, “Arkamdan geliyor musunuz ? 31 Martta gösterelim,Mersin’i yeniden dünya yıldızı yapmaya,Mersin’i okyanusa açmaya hazırım.Siz hazır mısınız ?  31 Martta bu oyunu bozmaya hazır olun.Allaha emanet olun” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz,Demokrasi için milli birlik için oyunu vererek  demokrasiye sahip çıkılmasının isteyerek,”  Sandığa gidip bu oyunu bozmayı istiyorum.Bu milleti abdal yerine koymazsınız.Sen de  demokrasiyi hançerleyenlere  en büyük cezayı sen vereceksin Demokrasiye açılan yolda Ayfer Yılmaz’a oyunu vereceksin.  Kıratın altında birleşiyoruz” dedi.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Mesinlilere seslenirken, Mersin’e  tarihi bir zorunluluğa ortak olmak için , demokrasi hakkını  almaya,demokratik hakkını haykırmak için geldiklerini dile getirdiği konuşmasında “Tarihi vazife yine Mersinlilere düştü” dedi.Ayfer Yılmaz için oy isteyen Genel Başkan Uysal, Makus  talihi  kader olmaktan çıkaracağız.Kronikleşmiş yoksulluğa mahkum edilen vatandaşı tehdit ediyorlar” sözleriyle  devam eden Uysal,” Demokrasinin oksijeni bitmiş, oraya yeniden  oksijen pompalayacak olan Mersin’dir.Sandıkları doldurup, sandığa sahip çıkın” çağrısı yağarak, “Bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaşadığı tazminat ödeme  tehditlerine boyun eğmeyeceğine vurgu yaptığı konuşmasında Erdoğan’ın istediği 250 milyon tazminatı ödeyeceği parası olmadığını sadece emekli maaşının olduğunu ifade etti. Erdoğan’a seslenen Aşener, Kendinden istediği paranın 50 milyon dolar olduğunu, “Elli milyon dolar için Katarlılara Tank Palet Fabrikasını peşkeş çektin” iddiasında bulundu.Türkiye’de 7 milyon işsiz olduğunu dört kişiden birinin genç işsiz olmasına dikkat çekti.

Yerel yönetimde üreten belediyecilik anlayışıyla Ayfer Yılmaz’a oy isteyen Akşener, Kimseyi ayırt etmeden hizmet edilmesini istedi.Hizmet verirken halkın ve hakkın yanında,adalet için, özgürlük için,refah için çalışma yapılmasını isteyerek Ayfer Yılmaz’ın başkan seçerek “ Burada düşen demokrasi bayrağını ayağa kaldırın. Kulak çekilmediği takdirde bir kaos içinde yaşayacağız” açıklamasında bulundu. Akşener Vatandaşları uyararak,Vatandaşların bir yerel seçim için sandığa gittiğini belirterek “Bir birinizle kötü olmayın” dedi.

Konuşmaların ardından DP Mersin Büyükşehir Başkan Adayı Ayfer Yılmaz’ı yanına çağırarak halkı selamladı.  Kocamaz,Yılmaz,Uysal ve Akşener birlik mesajları verek birlikte halkı selamlayarak miting sona erdi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500