AVUKATLAR KIZILAY’A KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Mersin Barosu ve Türk Kızılayı Mersin Şubesi işbirliğinde 5 Nisan Avukatlar Haftası nedeniyle farkındalık yaratmak amacıyla ‘kan bağışı hayat kurtarır’ sloganıyla Kızılay’a kan bağışı kampanyası düzenlendi.

AVUKATLAR KIZILAY’A KAN BAĞIŞINDA BULUNDU
AVUKATLAR KIZILAY’A KAN BAĞIŞINDA BULUNDU Pala
Advert

 

Mersin Adliyesi’nde kurulan Kızılay çadırında Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, yönetim kurulu, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Mersin Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Kahveci, Mersin Uzlaştırmacılar Derneği Başkanı İbrahim Halil Alav, avukatlar, hâkimler, savcılar, adliye personelleri Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, 5 Nisan Avukatlar Haftası dolayısıyla adliyede düzenlenen kan bağışı kampanyasına tüm yönetim kurulunun ve avukatların katılacağını belirterek, “Bu konuda meslektaşlarımız duyarlıdır. Ben 6 ayda bir kan vermeye çalışıyorum. Bir damla kan bir hayat demektir. Bugün mutlaka Kızılay’a yardımcı olmamız lazım. Yarın herhangi birimizin ya da bir yakınımızın başına acı bir olay geldiğinde, ilk ihtiyaç duyacağımız yer Kızılay. Kızılay’a hep birlikte destek olmamız gerekiyor. Bundan dolayı bu kan bağışını çok önemsiyoruz. Vatandaşlarımız dâhil olmak üzere tüm yargı çalışanlarımızı bu kan bağışını desteklemeye davet ediyorum” diye konuştu.

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, adliye personeli, hakimler, savcılar, avukatlar ve adliyeye gelen vatandaşların kan bağışında bulunacaklarını belirterek, “Daha önce de kan bağışı kampanyası düzenlemiştik. Kan vermenin hem bir hayır olduğunun hem bir vatan görevi olduğunun bilinciyle vatandaşlarımız kan vermektedir. Mersin ve Adana, nüfusa göre kan vermede liderdir. Bu liderliği de Mersin olarak sürdürmekte kararlıyız” dedi.

Kızılay Toroslar Şube Başkanı İsmail Güller ise konuşmasında, “Kızılay, bir iyilik hareketi. Nerede kırmızı yelekli bir Kızılay gönüllüsü görseniz, orada bir sıkıntı vardır, yaralara merhem olmaya çalışan birileri vardır. Bu etkinliği de bu kapsamda yaptık” şeklinde konuştu.

Daha sonra Türk Kızılayı Mersin Şube Başkanı Fehmi Gür, Adana Kan Bağışı Merkezi Müdürü Tunçhan Demir, Türk Kızılayı Toroslar Şube Başkanı İsmail Güller ve Türk Kızılayı Toroslar yönetim kurulu üyesi Ülkü Dölen, kan bağışında bulunan Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’a, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’a ve Mersin Uzlaştırmacılar Derneği Başkanı İbrahim Halil Alav’ teşekkür plaketi takdim etti.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
iMAMOĞLU MAZBATASINI ALDI
iMAMOĞLU MAZBATASINI ALDI
Kruvaziyer Devlerinin Yeni  Rotası Türkiye
Kruvaziyer Devlerinin Yeni Rotası Türkiye
kartal escort