Nisan'da Adana,Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı

Adana'da, 7.si düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı,sokaklara kurulan yiyecek içecek stantları,sokak şarkıcıları,davul-zurna gösterileriyle,sokak aralarına kurulan seyyar kebap tezgahları,karnaval kortej yürüyüşüyle başladı.

Nisan'da Adana,Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı
Nisan'da Adana,Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı Pala
Advert

Adana'da günlerdir hazırlandığı Portakal Çiçeği Karnavalı'na çevre il ve ilçelerin yanı sıra uzak kentlerden de festival alanları dolup taşıyor.

Nisan'da Adana temalı bu yılki karnaval,Adana'da Nisan,farklı güzelliklerini yaşadığı bugünleri portakal çiçeklerinin kokusunda insanları bir araya getiriyor,sokaklara neşe saçıyor.Resmi programlara göre 100'ün üstünde gösteri ve etkinlikler gelenlere baharın ve karnavalın tadını çıkarmak düşüyor.

3 Nisanda başlayan karnaval, sokak sokaklara taşmış,her yer rengarenk sokak ve caddelere kurulan stantlar sıcakkanlı Çukurova insanının emeklerini sergilerken,adım başı portakal çiçeklerinden yapılan taçlar kadınların saçlarını süslüyor.Yöresel lezzetler küçük tezgahlarda konuklarını karşılarken,turşular,tatlılar,çağlalar,şalgam ,sıkma ve börekler,gözlemeler,çiğ köfteler,portakal suyu,limonatalar tap taze.Cadde ve sokakların başında kurulan konser sahnelerinden müzik yükseliyor.

Her yer karnaval alanı,her yerde dans var,her yer konser alanı,Halay var,gösteri var,sevinç var.mutluluk taşıyor insan yüzleri.Kadınların karnavala özgü giysileriyle dikkat çekerken,Adana konuklarına misafirperverliklerini sunuyor.Söyleşiler,halk koşuları,moda gösterileri,koşular,özellikle portakalla üretilen ürünler,lezzetler her yer Adana,her yer portakal koyuyor.Adana'da kebap yemenin tadı bir başka güzel.

Sokaklarında şarkılar,coşku akıp gidiyor...

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
iMAMOĞLU MAZBATASINI ALDI
iMAMOĞLU MAZBATASINI ALDI
Kruvaziyer Devlerinin Yeni  Rotası Türkiye
Kruvaziyer Devlerinin Yeni Rotası Türkiye
kartal escort