Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Konseri Büyüledi

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Konseri Büyüledi

Mezitli Belediyesi Amfi Tiyatro'da gerçekleşen. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Konseri'nde şef Bülent Yüksel yönetiminde sahne aldı.

 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Konseri Büyüledi
 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Konseri Büyüledi Pala

Bu yıl 18'incisi gerçekleşen Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası konser verdi. Mezitli Belediyesi Amfi Tiyatro'da gerçekleşen konserde orkestra, şef Bülent Yüksel yönetiminde sahne aldı.

Konserde, MDOB sanatçılarından Serin Saybaşılı, Dağhan Ergün ve Volkan Canse, Gökhan Gül solist olarak yer aldı. Atilla Cömert’in aranjelerini yaptığı caz ve halk müziğinin yanı sıra napolitenler ve klasik opera aryalarından örnekler seslendirildi.

Dünya klasiklerinden örnekler ile caz ve Türk Halk Müziğinin öne çıkan birçok ünlü eserini seslendiren orkestra, geniş repertuvarıyla beğeni topladı.Sanatseverlerin de bazı şarkılara eşlik ettiği konser, ilgiyle izlendi.Konserde klasik eserlere yer veren sanatçılar, müzikseverlere çeşitli sürprizler de yaptı. Türk müziğinden örnekler de sunan dev orkestra “Silifke’nin Yoğurdu” türküsünü de seslendirdi.

Konseri eşi ile birlikte izleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitli kültür ve sanata çok değer veren bir kent. Biz de sanatın her türünü Mezitlililerle buluşturuyoruz."  Başkan Tarhan, konser sonrası sanatçı soprano Serin Saybaşılı ve tenor Dağhan Ergün'e çiçek verdi.

Çeşitli etkinlik, gösteri ve konserlerin yer aldığı festival 2 Mayıs'ta sona erecek.

AA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500