KESK 'ten Güvenceli İş, Güvenli Gelecek Haktır ! Çağrısı

KESK 'ten Güvenceli İş, Güvenli Gelecek Haktır ! Çağrısı

Eğitim Sen' Mersin Şübesi'nde KESK Şubeler Platformu, Kamu Emekçilerini Haklarına Sahip Çıkmaya çağıran basın açıklaması yaptı.

KESK 'ten Güvenceli İş, Güvenli Gelecek Haktır ! Çağrısı
KESK 'ten Güvenceli İş, Güvenli Gelecek Haktır ! Çağrısı Pala

KESK MYK Üyesi  Metnini İlhan  yaptığı basın açıklamasında," Bugün startını verdiğimiz 24 Mayıs’a kadar sürdüreceğimiz ve 24 Mayısta Çalışma bakanlığı önünde tüm illerden gelen üyelerimizle buluşarak basın açıklamasıyla sonlandıracağımız “Güvencesizliğe son, Güvenceli İş, Güvenli Gelecek Haktır!” kampanyamızla kamu emekçilerinin ortak sesi olmaya çalışacağız.

Kampanyamız kapsamında:

• Tüm illerde ve Mersinde konfederasyon ve sendika MYK üyelerinin katılımı ile kamu emekçilerinin yoğun olduğu illerden başlamak üzere işyeri ağırlıklı bir çalışma yürüteceğiz.

• Geniş katılımı iş yeri toplantıları, basın toplantıları düzenleyerek kamu emekçilerini kapımıza dayanan tehlikeye karşı göreve çağıracağız.

• Sadece kamu emekçilerini değil, kamu hizmeti alma hakkı tamamen ortadan kaldırılmak istenen başta dar gelirli yurttaşlarımız olmak üzere tüm halka ulaşmaya çalışacağız. Bunun için semt pazarlarından, kent meydanlarına kadar kampanyamızı anlatmaya, paneller, forumlar düzenlemeye çalışacağız.

• 24 Mayıs 2019 Cuma günü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde yapacağımız kitlesel basın açıklaması ile kampanyamıza nokta değil, noktalı virgül koyacağız.

Çünkü “İnsanca yaşam, güvenli gelecek, güvenceli iş” bizim için belli bir tarih aralığına sıkıştırılmış bir talepten ibaret değildir. Bunun için yıllardır sürdürdüğümüz emek ve demokrasi mücadelemizin merkezinde olan tüm kamu emekçilerinin bu temel talebi için yaklaşan toplu sözleşme süreci başta olmak üzere her platformda kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Sözlerimizi tamamlarken çalışma hakkı ortadan kaldırılmak istenen, geleceğe ilişkin umutları karartılmak istenen tüm kamu emekçilerini kendi kampanyalarına, “Güvencesizliğe son, Güvenceli İş, Güvenli Gelecek Haktır!” kampanyasına sahip çıkmaya, emeğin birliğini, dayanışmasını, mücadelesini omuz omuza vererek büyütmeye ve 24 Mayısta Çalışma bakanlığı önünde buluşmaya çağırıyoruz." davetinde  bulundu.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500