MERYAD YİK İŞSİZLİĞİN ÇÖZÜMÜ YENİ YATIRIMCILARIN GELMESİ

MERYAD YİK İŞSİZLİĞİN ÇÖZÜMÜ YENİ YATIRIMCILARIN GELMESİ

MERYAD Yüksek İstişare Kurulu iftar yemeğinde buluşarak, gündemine ,Yabancı yatırımcıları, Yerli yatırımcıları nasıl Mersin'de yatırım yapmaları sağlanır ? sorularına yanıt arandı.

MERYAD YİK  İŞSİZLİĞİN ÇÖZÜMÜ YENİ YATIRIMCILARIN GELMESİ
MERYAD YİK  İŞSİZLİĞİN ÇÖZÜMÜ YENİ YATIRIMCILARIN GELMESİ Pala
Advert Advert

MERYAD YİK Başkanı Ferudun Gündüz'ün yanı sıra Toros Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Dekanı Porf. Dr. Süleyman Türkel,Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Vekili Pof. Dr.Kemal Birdir, Mersin Üniversitesi Sosyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr.Yaşar Erjem ile MERYAD Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri katıldı.

MERYAD YİK Başkanı Ferudun Gündüz,Yönetim olarak daha aktif hale gelerek starateji yaratılması gerektiğini belirterek "Burada bilgilerimizi,birikimlerimizi, deneyimlerimizi bir araya getirerek sentezler yapacağız" dedi.

Gündüz,Mersin'de en büyük sorun işsizlik olduğunu,Mersin'deki işsizliğin ülke işsizlik oranının 5-10 puan üstünde olduğuna işaret ettiği konuşmasında bu sorunun çözüm yolu büyümek olduğunun altını çizdi.Sorunların aşılmasında nitelikli insan yetirştirmenin de önem taşıdığını dile getirirken,yeni iş fırsatları yaratarak istihdam yaratılmasında kente yeni yatırım yapacak yeni yatırımcıya ihtiyaç olduğunu, yatırımcının yatırım yapabilmesi için  de sermayeye büyük ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

Gündüz,yabancı yatırımcının ülkeye ve kente yatırım yapabilmesi için bazı soruların yanıtlanması gerektiğini vurgu yaparken, "Neyi iyi geliştirmeliyiz * Neyi iyi yapalım? Yabancı yatırıncıyı ülkemize nasıl çekebiliriz? bu soruların iyi anlaşılması gerektiğini ifade etti.

MERYAD YİK'nun iftar yemeğinde gündemle ilgili olarak  Toros Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Dekanı Porf. Dr. Süleyman Türkel,Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Vekili Pof. Dr.Kemal Birdir, Mersin Üniversitesi Sosyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr.Yaşar Erjem açıklamalarda bulundu.Konuyla ilgili soruları yanıtladı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500