Münir Sevim'in Şiir Kitabı Ruhun Gıdası Okurlarıyla Buluştu

Münir Sevim'in Şiir Kitabı Ruhun Gıdası Okurlarıyla Buluştu

İçel Sanat Kulübü'nde Münir Sevim, Ruhun Gıdası adlı yeni kitabını kitap tanıtım söyleşisinde sanatseverlere tanıttı.

Münir Sevim'in Şiir Kitabı Ruhun Gıdası Okurlarıyla Buluştu
Münir Sevim'in Şiir Kitabı Ruhun Gıdası Okurlarıyla Buluştu Pala

İSK Başkanı Sedat Aydöner,Kitap tanıtımı söyleşisinde kulüp olarak sanatçılara desteklerini özveriyle sürdüğünü,sanat ve kültüre sahip çıkarken kent hafızası yaratılarak dünü ve bugünü iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret etti.Kenti sanat ve kültürel alanda ülke içinde olduğu gibi  yurt dışında da tanıtılması için orada yaşayan Mersinli sanatçılara çok iş düştüğünü,sanat adamlarından bu konuda  katkıda bulunulmasını isteyerek,kültürel iletişimin önemine dikkat çekti.

Köln'de yaşayan Karaduvarlı şarkı sözü,şiir ve rubailer yazan Sevim,40 yıldır sanat ve edebiyeetle iç içe yaşadığını belirtti.. Köln'deki sanat çalışmaları hakkında açıklamalardan bulunan Sevim,Karaduvar'dan Almanya'ya süren sanat serüvenini konuklarla paylaştı.Sanatçı Sevim pekçok şiirinin bestelendiğini,şiirler yazmasının aynı sıra güfte çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Şarkı sözü,şiir ve rubailerden oluşan  "Ruhun Gıdası" adlı şiir kitabından şiirler okuyan Sevim,şiirleriyle ilgili de kısa açıklamalarıyla ilginç anılarını sanat severlerle paylaştı.

Karaduvar'ın adı gibi kara bir bahtı olmasına çok üzüldüğünü,eski bir köy olan Mezitli'in Paris olmasının düşünülmesi gerektiğini,Karaduvar'ın neden geri kaldığıyla ilgili tesbitlerini dile getirirken Karaduvar'a sahip çıkılmasını istedi.Bu konuyla ilgili "Kara Duvar " şiirini dillendirdi.Şiirlerini besteleri eşliğinde seslendiren Sevim,şiir sötleşisinin ardından kitaplarını imzaladı,CD'lerini armağan etti.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500