MEPİAD Başkanlığına Özcan Demir Yeniden Seçildi

MEPİAD Başkanlığına Özcan Demir Yeniden Seçildi

Mepiad ,Olağan Genel Kurulu'nda tek liste ile yeniden aday olan Özcan Demir, başkan seçilerek,güven tazeledi..

MEPİAD Başkanlığına Özcan Demir Yeniden Seçildi
MEPİAD Başkanlığına Özcan Demir Yeniden Seçildi Pala
Advert Advert

MTSO Meclis Salonu'nda gerçekleştirlen Mepiad Olağan Genel Kurulu üyelerin katılımıyla gerçekleştirldi.Genel Kurula MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan da katıldı.

Mepiad Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Demir, Genel Kurulda yaptığı konuşmasındaa " 3 yıllık devraldığımız Mepiad Yönetim Kurulu görevimizi en iyi ve en aktif şekilde yapmaya çalıştık. Bugün 16.Genel Kurul Toplantımızı yapıyoruz, bu 3 yıllık dönem içerisinde birçok faaliyetler yaptık;

Yönetim Kurulu Toplantılarımızı her ayın ilk çarşamba akşamı Divan Otel'de yaptık toplantılarımıza dernek üyelerimizi, yeni üyelerimizi ve dönem dönem Vergi Dairesi Müdürü Sn. Adem Güngör, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ayhan Kızıltan gibi Mersinimizin değerli başkanlarını davet edip kendilerinden bilgiler aldık sohbetler ettik.

2017 yılında tasarlayıp 2018 yılında hayata geçirdiğimiz "Mepiad Üye Katalogu" çalışmamızı bastırıp tüm üyelerimize, üye olmayan firmalara, resmi kurumlara, otellere, özel okullara ve dağıtabildiğimiz her yere dağıttık, ayrıca bu katalogla Mepiad Derneğimizi bir alışveriş merkezi şeklinde göstererek her sektörden var olan geniş üye yelpazemizle üyelerimizin reklamını yapmış olduk. Aynı zamanda üyelerimizde bir birini daha yakından , daha iyi tanımış oldu, böylece üyelerimiz arası ticareti de geliştirmiş olduk. Mepiad Üye Katalogumuzu her yıl yenileyerek, yeni üyeler ekleyerek ve geliştirerek yayınlamaya devam edeceğiz.

Mepiad Geleneksel Dayanışma Gecelerimizi, her yıl planlı bir şekilde düzenledik, , 2016 yılında Navona Otel'de, 2017 yılında Kırbeyaz Restoran'da, 2018 yılında Forum Suit Otel'de Mepiad Geleneksel Dayanışma Yemekli Gecelerimizi planlayarak siz değerli üyelerimizin bir birleri ile kaynaşmasına, samimi olmasına vesile olduk.

Eğitimin, öğrenmenin her zaman kişinin gelişmesinde ve bu gelişimi çevresine, ailesine ve iş hayatına da yansıttığı inancıyla siz değerli üyelerimize, üye çalışanlarımıza 2017 yılında MTSO. Konferans Salonunda Sağlıklı Yaşam Derneği üyelerinin sunumuyla,“Müzikle Terapi” eğitimi, yine 2017 yılında Avukat Şenol Çilek'in Profesyonel ve aydınlatıcı sunumuyla "Avm Sorunları ve Çözüm Yolları" eğitimi verdirerek avm kiracısı firma üyelerimizin sıkıntılarını masaya yatırıp çözüm önerileri ürettik, 2018 yılında Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç sunumuyla "Perakende Sektöründe Kümelenme" eğitimi, yine 2018 yılında Mepiad Derneğimiz ve MTSO komiteleri ile birlikte planladığımız "Perakende Sektörünün Beklentileri ve TOBB' a İletilmek Üzere Çözüm Önerileri" panelini gerçekleştirdik.

Ayrıca derneğimiz Mersin’de ki sivil toplum örgütlerinin üyeliğinden oluşan ve her yılda bir yönetimini sırayla farklı bir sivil toplum örgütünün yaptığı Mersin için önemli ve büyük bir oluşum olan “Mersin Ekonomi Platformunun” 25 Eylül 2018 tarihinde Mepiad Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Özcan Demir Divan Otel'de düzenlenen devir teslim töreni ile Mersin Ekonomi Platformu 11.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı oldu, Genel Sekreterliğini Mepiad Başkan Vekilimiz Sn. Sadık Özkan yapmaktadır. Bu Platformun Derneğimize büyük katkısı bulunmaktadır. Hem derneğimizin tanıtımını yapıyorken, Hem de Perakende Sektörümüzün sorunlarını devamlı Mersin En Üst Protokolü Seviyesinde dile getirmekte ve çözüm aramaktayız. Mersin Ekonomi Platformu’nun Mersin adına yapmış olduğu 1.Marka Kent Mersin Çalıştayı, 2. Marka Kent Mersin Çalıştayı, Akdeniz Ekonomi Forumu gibi birçok organizasyonda derneğimiz aktif olarak görev almıştır.

Mepiad Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu ve Dernek Üyeleri olarak CNR IMOB Mersin Mobilya Fuarının her zaman ilk günden bu zamana baş destekleyicisi olduğumuzdan MTSO da dernek üyelerimizle ve CNR Fuar yetkilileri ile bir çok toplantılar yaptık . Yine 12 Aralık 2018 tarihinde Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ayhan Kızıltan'ın da katılımıyla Divan Otel'de "20-28 Nisan 2019 İmob Mersin Mobilya Fuarı" gündemli CNR Fuar yetkililerinin de katıldığı dernek üyelerimizin haricinde bir çok firmanın da katıldığı büyük bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıya CNR Fuar Genel Müdürü Sn. Murat Şaroğlu'da katıldı, 20-28 Nisan 2019 tarihinde planlanan İmob Mersin Mobilya Fuarı hakkında bizleri bilgilendirerek katılımcı firmalara her türlü desteği verme konusunda yardımcı olacaklarını belirtti. Ayrıca Mersin İşkur tarafından düzenlenen İş ve Kariyer Fuarının da her zaman baş destekleyicisi olarak her yıl düzenli şekilde katıldık ve katılmaya desteklemeye devan edeceğiz.

Görev yaptığımız bu dönem içerisinde derneğimizden desteğini esirgemeyen MTSO Başkanı Sn. Ayhan Kızıltan'a ve Dernek faaliyetlerini takım ruhu ile en iyi şekilde yürüttüğümüz Mepiad Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür eder saygılar sunarım." dedi.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan Genel Kurula hitaben yaptığı konuşmasında,Her sokakta,her caddede siz halkın ayağına  hizmet götürüyorsunuz.Hem şehir hem de ülke kazanıyor,ekonomiye  istihdam sağlayan sizlersiniz." Başkan Kızıltan,Tüketiciye de üreticiyede hizmet eden en önemli sektörün parakendicilerin olduğunu,büyük sermaye karşısında zor durumda olduklarına dikkat çekti.Parakendicilerin yaşanan gerçeği çok iyi bildiğini,bu sıkıntıların elbirliğiyle aşılacağının altını çizerken Ülkenin zor günlerden geçtiğini,sorunların yaşandığını ifade ederek, "Ancak sorunlar elele verilerek çözülmeli "açıklamasında bulundu.

Onay Aydın,Hasan Yılmaz ve Mehmet Alpçokay'dan oluşan  Divanın Kurulu , gündem maddelerine geçildi.

Faliyet raforunun okunmasının ardından,gelir-gider raporu okundu.2016-2019 arası dönemlerde  gelir-gider bütçesinin eşit çıkması dikkat çekti.

Yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu Seçimlerine geçildi. Tek liste halinde Genel Kurula verilen liste oy birliğiyle kabul edildi.

YÖNETİM KURULU ASİL                              YÖNETİM KURULU YEDEK

1- ÖZCAN DEMİR                                           1- MEHMET DAĞ

2- SADIK ÖZKAN                                             2- MESUT YETER

3- HÜSEYİN KIŞ                                               3- CENK ARACI

4- MURAT YÜKSEKBAŞ                                   4- SELDA PINAR

5- HASAN YILMAZ                                           5- HALİL KARTAL

6- METİN KARATAŞ                                        6- CANER MURAT BAYIR

7- ALİ AK                                                         7- HASAN SELVİ

8- OSMAN KİPER                                             8- HÜSEYİN BERK

9- SERHAT CAN                                               9- TUNCAY AKIN

10- HASAN ÖNAL                                            10- MUHSİN UĞUREL

11- FUAT ÖZSAVRAN                                       11- OSMAN DEMİRAL

12- HAKAN BOZBEY                                         12- MUSTAFA TETİK

13- HAMİT DOĞAN                                            13- MEHMET GÖKHAN

14- MUSTAFA UÇAR                                          14- İSMAİL KURT

15- BÜLENT KANDİL                                           15- SERKAN KARAKAYA

16- BERDAN DOĞAN                                          16- MEHMET ALPÇOKAY

17- HALİL AYNECİ                                                17- CENK BURAK BATARLAR

18- ERCAN ÇAY                                                   18- CEMAL USLU

19- ÖZCAN ALTIN                                                19- ERCAN KURTOĞLU

20- SERKAN KARGIN                                            20- HASAN BOZER

 

DENETİM KURULU ASİL                                                 DENETİM KURULU YEDEK

1- AHMET SUAD ÜRETEN                                              1- REŞİT CAN

2- TURGUT BABALIKLI                                                    2- MAHMUT MERCAN

3- ABDULLAH KAYNAR                                                    3- ZÖHRE GÜNEŞ

MEPİAD Başkanlığına yeniden seçilen Özcan Demir teşekkür konuşmasında,"MEPİAD Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği olarak; 2007 yılından bu yana devraldığımız Mepiad Yönetim Kurulu görevimizi her yıl kendimizi daha iyi olma yönünde yenileyerek yürütüyoruz ve yürütmeye devam edeceğiz. Derneğimiz Mersin’de sektöründe en etkili ve en güçlü alanında lider firmalardan oluşmakta ve her geçen gün bu oluşuma yeni firmaları ekleyerek güçlü ve güvenli bir şekilde büyümektedir.Mersin için gerekli ve önemli bir oluşum olan Mersin Ekonomi Platformu’nun yönetiminde yer alan MEPİAD Derneğimiz Mersin’in markalaşması, Mersin’e değer ve farkındalık kazandırılması üzerine yapılan çalışmalara imza atmaktadır.Mepiad olarak Mersin’de birçok farklı sektörden firmalarla tanışıp üye olma olanakları sağlamaya ve üyelerimizin fikir ve önerileri doğrultusunda faaliyetlerde bulunmaya özen göstermekteyiz, az imkânlarla büyük işler başardığımıza inanıyoruz.Bizleri bu göreve layık gören siz değerli dernek üyelerimiz ve sevgili Yönetim Kurulu arkadaşlarıma teşekkür ederek görevimize kaldığımız yerden, kendimizi her geçen gün geliştirerek devam edeceğiz." dedi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500