MÜGEV’E YENİ YÖNETİM

MÜGEV’E YENİ YÖNETİM

Kısa adı MÜGEV olan Mersin Üniversitesi Geliştirme Vakfı, olağan genel kurulunu gerçekleştirip mevcut Başkan Prof. Dr. Hakan Arslan ile devam kararı alırken, vakfın ismi Mersin Üniversitesi Geliştirme ve Tanıtım Vakfı olarak değiştirildi.

MÜGEV’E YENİ YÖNETİM
MÜGEV’E YENİ YÖNETİM Pala

 

Mersin Üniversitesi Geliştirme Vakfı, olağan genel kurulunu MESİAD Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Vakfa üye STK ve kurum temsilcilerinin katılımı ile yapılan Genel Kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Başkan Prof. Dr. Hakan Arslan, Mersin ve Mersin Üniversitesi’ne fayda sağlayacak projelere katkı sunmaya çalıştıklarını, MÜGEV’in kentimiz adına önemli gelişmelere imza attığını kaydetti.

Arslan; “Kentimizin kurumları yakın temas içerisinde çalışmaktayız. Birçok kurum ve kuruluş vakfımıza katkı sunmaktadır. Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği de her zaman bizler ile işbirliği içinde oldu. Başta MESİAD olmak üzere çalışmalarımıza katkı sunan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Nitelikli eğitim için çalışmalarına devam edeceklerini belirten MÜGEV Başkan Yardımcısı Hasan Engin ise; “Eğitim toplumsal hayatın en önemli olgusudur. Üniversitemizin ve Vakfımızın kentimize daha fazla katkı sunması için çalışmalarımızı özveri ile yürüttük. Ancak MÜGEV olarak bundan sonra daha fazla rol üstlenip Mersinimize daha fazla katkı sunacağız. Yeni dönemde vakfımıza daha fazla başarı diliyoruz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Divan Başkanlığına Yeminli Mali Müşavir Ahmet Akın seçildi. Bilanço ve faaliyetler genel kurula okunurken, Mersin Üniversitesi Geliştirme Vakfı isminin Mersin Üniversitesi Geliştirme ve Tanıtım Vakfı olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verildi.

Genel Kurulun ardından Yönetim Kurulu görev dağılımı şu şekilde gerçekleşti;

Yönetim Kurulu Başkanı (MEÜ) Prof. Dr. Hakan Arslan

Yönetim Kurulu Başkan Yard. (MESİAD) Hasan Engin

Yönetim Kurulu Başkan Yard.(Mersin B.B.) Hasan Gökbel

Sayman(MMMO) Ömer Faruk Tokgöz

Genel Sekreter Mustafa Yalçın

Yönetim Kurulu Üyesi (MTSO) Abdülkadir Dölek

Yönetim Kurulu Üyesi (MEÜ) Prof Dr. Erdal Baykan

Yönetim Kurulu Üyesi (MEÜ)Doç. Dr. Yusuf İnandı

Yönetim Kurulu Üyesi (MEÜ)Doç. Dr. Duygu V. Yılmaz

DENETİM KURULU

Denetim Kurulu Başkanı YMM Ahmet Akın

Denetim Kurulu Üyesi (MDTO) Ümit Sarı

Denetim Kurulu Üyesi (MEÜ) Prof. Dr. Özcan Ay

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500