SALİHA ADICAN’DAN TÜRKİYE’DE İLK VE TEK PROJE!

SALİHA ADICAN’DAN TÜRKİYE’DE İLK VE TEK PROJE!

Hayırsever İş Kadını Saliha Adıcan,Bir ilki gerçekleştirerek 15 Temmuz darbe girişiminin sembol adı Ömer Halisdemir'in anısına , bir ilkokulda özel olarak düzenlenen sınıfı sınıf-müze konseptine dönüştürdü.

SALİHA ADICAN’DAN TÜRKİYE’DE İLK VE TEK PROJE!
SALİHA ADICAN’DAN TÜRKİYE’DE İLK VE TEK PROJE! Pala
Advert Advert

Açılış törenine Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun eşi Zeliha Su, İş Kadını Saliha Adıcan, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak,Emekli Astsubay Derneği temsilcileri,  şehit ve gazi aileleri katıldı.

Saliha Adıcan,bugüne kadar pekçok yardıma muhtaç insanlara yardımlarıyla kent insanı tanıyor.Adıcan, Devletine gönülden bağlı bireyler yetiştirmeyi her şeyin üzerinde ilke edinen yapısıyla insanlarımıza örnek olmayı sürdürmekte. Saliha Adıcan, ülkesi için  vatan için bedel ödemiş kahramanların  aziz hatıralarını eğitim yuvalarında yaşatmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir çalışma örneği gösterek   hamisi olduğu Sosyal Hizmetler İlkokulunda ‘’ ÖMER HALİSDEMİR SINIFI’’ yaptırarak, öğrencilerin eğitim ortamlarını büyük bir manevi şuur  haline getirerek okuldaki bir sınıfı  SINIF-MÜZE konseptine dönüştürdü.

Sınıf-Müzenin açılışında  hüzünlü anlar yaşanırken çocuklarını mutluluğu görülmeye değerdi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500