BAŞKAN ÖZYİĞİT, MECLİS SAĞDUYULU TAVRINI DEVAM ETİRMELİ

BAŞKAN ÖZYİĞİT, MECLİS SAĞDUYULU TAVRINI DEVAM ETİRMELİ

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son oturumunda, bazı kararların oybirliğiyle alınmasını sağduyulu bir tavır olarak niteledi ve sağduyunun bundan sonra da devam etmesi gerektiğini söyledi. Özyiğit, “Bu meclise birbirimizi ayağımızdan çekmek için gelmedik. Hizmet üretmeye geldik. Halkın hizmete ihtiyacı var, Mersin’in hizmete ihtiyacı var” dedi.

BAŞKAN ÖZYİĞİT, MECLİS SAĞDUYULU TAVRINI DEVAM ETİRMELİ
BAŞKAN ÖZYİĞİT, MECLİS SAĞDUYULU TAVRINI DEVAM ETİRMELİ Pala
Advert Advert

 

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin haziran ayı 1. Bileşim toplantısı yapıldı. Toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e, İller Bankası’ndan 32 milyon 500 bin liralık teminat mektubu alma yetkisi verilmesine ilişkin teklif de gündeme geldi.

Geçtiğimiz oturumlarda, muhalefetteki partilerin karşı çıkması nedeniyle Başkan Seçer’e borçlanma yetkisi verilmemişti. Meclis, İller Bankası’ndan 32 milyon 500 bin liralık teminat mektubu alma yetkisinin verilmesiyle ilgili teklifi ise komisyonlara gönderden doğrudan onayladı ve oybirliğiyle kabul etti.

‘BU SAĞDUYUNUN DEVAM ETMESİ LAZIM’

Meclisin bu kararı üzerine söz alan Yenişehir Belediye Başkanı ve CHP Grup Sözcüsü Abdullah Özyiğit, “Bugünkü olumlu havanın gelecek güzel günlerin habercisi olduğunu düşünüyorum. Hepinizin emeğine sağlık” diyerek meclis üyelerine teşekkür etti.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede de, “Aklın yolu bir. Sonuçta hepimizin amacı hizmet etmek. Bu meclise birbirimizi ayağımızdan çekmek için gelmedik. Hizmet üretmeye geldik. Seçimler bitti, artık herkes halkın yararı için çalışacak. Bugün bu mecliste sağduyulu bir tavır gördük. Bunun devam etmesi lazım. Çünkü halkın hizmete ihtiyacı var, Mersin’in hizmete ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

‘GELİRLERİMİZ AZALDI AMA BUNU BAHANE OLARAK SUNAMAYIZ’

Yenişehir Belediyesi’nin borçlu bir belediye olmadığını, kendi yağıyla kavrulduğunu belirten Başkan Abdullah Özyiğit sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kasamızda elbette milyonlar yok ama kendini idare eden bir belediyeyiz. Son zamanlarda inşaat sektöründe yaşanan durgunluk nedeniyle ruhsatlardan elde edilen gelir azaldı. Emlak vergisi tahsilatında azalma oldu. Haliyle gelirlerimiz azaldı. Ama bunları bahane olarak sunamayız. Çalışmalarımıza, hizmetlerimize devam edeceğiz.”

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin İçin Anlamlı Güç Birliği
Mersin İçin Anlamlı Güç Birliği
Başkan Kızıltan, Mersin Demek Türkiye Demektir…
Başkan Kızıltan, Mersin Demek Türkiye Demektir…