CHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE YEREL YÖNETİM EĞİTİMİ VERİLDİ

CHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE YEREL YÖNETİM EĞİTİMİ VERİLDİ

Mersin'de Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu, insan odaklı ve daha yaşanabilir kentler yaratmak hedefiyle, 31 Mart Yerel Seçimlerinde seçilen belediye meclis üyelerinin eğitimine başladı

CHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE YEREL YÖNETİM EĞİTİMİ VERİLDİ
CHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE YEREL YÖNETİM EĞİTİMİ VERİLDİ Pala

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın işbirliğiyle hazırlanan “Belediye Meclis Üyeleri İçin Yerel Yönetim Eğitimi”ne Türkiye çapındaki tüm CHP’li belediye meclis üyeleri katılacak.

13 Haziran’da Mersin’de gerçekleştirilen eğitim çalışmalarına Mersin’in Tarsus, Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçelerinde görev yapan belediye meclis üyeleri katıldı. Bir sonraki eğitime ise diğer ilçelerde görev yapan meclis üyelerinin katılacağı bildirildi.

Eğitimin açılışında Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı konuşma yaparak çalışmanın önemine dair görüşlerini aktardı.

Aytuğ Atıcı yerel yönetim eğitiminin altı dersten oluştuğunu ve CHP’nin yerel yönetim vizyonu çerçevesinde mevzuatlara ve uygulamalara dair teknik bilgiler ve iletişim dersleri anlatıldığını belirtti. Belediye meclis üyeleri tarafından ilgiyle izlenen eğitim sonunda katılımcılara birer sertifika verildi.

Eğitimlerin Türkiye çapında tamamlanmasının ardından CHP’li belediye meclis üyelerine altı ayda bir gelişim seminerleri gerçekleştirilecek.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500