MERSİN'DE Tıp Fakültesi Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Akreditasyon Belgesi Takdimi Gerçekleştirildi

MERSİN'DE Tıp Fakültesi Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Akreditasyon Belgesi Takdimi Gerçekleştirildi

Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek tarafından Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesine "Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitim Programı Akreditasyon ve Belgesi" düzenlenen törenle takdim edildi.

MERSİN'DE Tıp Fakültesi Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Akreditasyon Belgesi Takdimi Gerçekleştirildi
MERSİN'DE Tıp Fakültesi Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Akreditasyon Belgesi Takdimi Gerçekleştirildi Pala
Advert Advert

 Böylelikle  TEPDAD tarafından 6 yıl süreyle Tıp Fakültesi'nin eğitim kalitesi tescillenmiş oldu. 

18 Haziran Salı günü saat 10:30’da Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, Tıp Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Kaleağası, Prof. Dr. Mukadder Çalıkoğlu, TEPDAD Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Meltem Nass Duce, Tıp Fakültesinden öğretim elemanları, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Üniversite Devlet Konservatuvarı  öğretim elemanları ve mezun öğrenciler tarafından müzik dinletisi sunuldu. Dinletinin ardından Dekan Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk tarafından müzik dinletisini icra eden öğretim elemanları ve öğrencilere teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı törende yaptığı konuşmada Prof. Dr. İskender Sayek’in kendisinin de Hacettepe Üniversitesinden hocası olduğunu ve o dönemden bu döneme  Prof. Dr. Sayek’in desteklerini hiçbir zaman  esirgemediğini söyledi. Eğitimde sürekliliğin çok önemli olduğunu belirten Rektör Çamsarı, Üniversite hakkında bilgi verdi. Mersin Üniversitesinin her alanda kalite çalışmalarına verdiği öneme vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, bu tür ödüllendirmelerin  büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu söyleyerek Başta Dekan Prof. Dr. Öztürk olmak üzere akreditasyon belgesinin alınması sürecinde emeğe geçen herkese teşekkür etti.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, ‘’TEPDAD etkileşimde olduğumuz en önemli dış paydaşımız olmakla beraber, diğer birçok dış paydaşımızla etkileşimimiz de aslında TEPDAD’ın öncülüğünde sağlanmaktadır.’’ dedi. Çalışmalarının olumlu sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Öztürk, "Başta Rektörümüz ve üst yönetim  olmak üzere  kurul ve komisyonlarda yer alan emek ve destek veren öğretim elemanlarına, idari personele ve öğrencilere teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.  Prof. Dr. Öztürk, TEPDAD Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek’in elinden ikinci akreditasyon belgesini almanın gururunu yaşadığını belirterek, Prof. Dr. Sayek'e de katkılarından dolayı teşekkür etti. 

Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Kaleğası, konuşmasında, göreve başladıkları ilk andan itibaren Tıp Fakültesinin yeniden akredite olması konusunda yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.  Prof. Dr. Kaleağası, Özdeğerlendirme Komite Başkanlığı yaptığı bu süreçte desteklerinden dolayı Rektör Çamsarı'ya, üst yönetime, Dekan başkanlığında özdeğerlendirme raporunun yazım ve hazırlanışında büyük bir özveriyle çalışan çekirdek ekibe ve  emek veren  herkese teşekkürlerini sundu.

Tıp Fakültesi 5. dönem öğrencisi Bahri Polat ise konuşmasında akredistayon ve TEPDAD ilgili bilgiler vererek akreditasyonun önemi, gerekliliği ve tıp fakültesi öğrencilerine katkıları konularına değindi. 

Konuşmaların ardından ‘’Gelecekte Tıp Eğitimi’’ konulu sunumunu yapmak üzere kürsüye davet edilen TEPDAD Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek ‘’Sizlerle yine birlikte olmaktan çok mutlu olduğumu ifade edeyim. Bir de bir gururumu özellikle belirteyim. Öğrencim olan bir kişinin Rektör olduğu bir üniversitede sunum yapmak çok önemli. Umarım hepiniz bu duyguyu yaşarsınız.’’ dedi. Prof. Dr. Sayek, sunumunda tıp eğitiminin geçmişten bugüne gelişimi ve tıp eğitiminde,  gelişen teknolojiyle birlikte nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında önemli bilgiler verdi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı tarafından sunumu dolayısıyla Prof. Dr. İskender Sayek’e plaket, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk tarafından da çiçek takdim edildi.

Prof. Dr. İskender Sayek,  Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı  ile Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öztürk’e  Akreditasyon Belgesini takdim etti.

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500