MERSİN'DE BELEDİYE OTOBÜSLERİNDE ÜCRETSİZ AKTARMALAR BAŞLADI

MERSİN'DE BELEDİYE OTOBÜSLERİNDE ÜCRETSİZ AKTARMALAR BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma hizmetlerinde hayata geçirilen ücretsiz aktarma hizmeti vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor.

MERSİN'DE BELEDİYE OTOBÜSLERİNDE ÜCRETSİZ AKTARMALAR BAŞLADI
MERSİN'DE BELEDİYE OTOBÜSLERİNDE ÜCRETSİZ AKTARMALAR BAŞLADI Pala
Advert Advert

Toplu taşıma hizmetlerinde yapılan indirim uygulamaları ile vatandaşlara büyük kolaylık sunarken, aynı zamanda ekonomik kazanç sağlayacak hizmetlere imza atan Büyükşehir Belediyesi, bir diğer kolaylık olan ücretsiz aktarma hizmeti ile Mersin halkının ekonomisine katkı sunmayı amaçlıyor.

İkinci hatta ulaşım ücreti yok

Vatandaşlar toplu taşıma araçlarında kullanılmakta olan elektronik ücret sisteminde akıllı kart biniş uygulaması ile şehir içi hatlarında ilk binişlerden 5 dakika sonra aynı hattı kullanmamak kaydıyla ikinci binişlerden ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Yanlış otobüse binen ya da gideceği yönde iki hat kullanması gereken vatandaşlar, ulaşmak istedikleri yere kent kartı ilk kullanımdan 5 dakika sonra olmak şartıyla 45 dakika içerisinde ücretsiz olarak istedikleri hatlardan faydalanabiliyor. Tarifeli hatlar ise ücretsiz aktarma hizmetine girmiyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşıma getirilen yenilikler, hem vatandaşların hem de şehir ekonomisine olumlu katkı sağlıyor.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500