Mezitli'de Volkan Konak Fırtınası

Mezitli'de Volkan Konak Fırtınası

9. Soli Güneş Festivali kapsamında sahneye çıkan sanatçı Volkan Konak, Mersinlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Mezitli'de Volkan Konak Fırtınası
Mezitli'de Volkan Konak Fırtınası Pala
Advert Advert
9. Soli Güneş Festivali kapsamında sahneye çıkan sanatçı Volkan Konak, Mersinlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Yoğun ilginin olduğu konserde, sevilen eserlerle hayranlarını coşturan Volkan Konak, repertuarı ve sahne şovlarıyla büyük beğeni kazandı. Şarkılarını on binlerce Mersinlilerin oluşturduğu koro ile birlikte söyleyen Konak, yaptığı konuşmalarla da Atatürk sevgisini ve Türkiye’nin renkli kültürlerine hayranlığını dile getirdi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Belediye Meclis Üyeleri, Mezitli Belediyesi kardeş şehri olan Berlin TempelhoLf-Schöneberg’ten gelen konuklar, AlicaAlonso Dans Üniversitesi dansçıları ve on binlerce hayranını coşkuya ortak eden ünlü sanatçı, bayrama özel hazırladığı repertuarıyla 2 saat boyunca konuklarına müzik ziyafeti sundu. Sahne aralarında bol bol hayranlarıyla sohbet eden Volkan Konak, yaptığı esprileri ile konuklarını kahkahaya boğdu. Hem eğlendirip hem de hüzünlendiren usta sanatçı, gösterisi boyunca Atatürk ve Türkiye sevgisini dile getirdi. Sahnede bir şehit ailesinin verdiği Türk Bayrağı ile duygusal anlar yaşayan Konak, ‘Ankaranın taşına bak’ türküsünü ve İzmir Marşını alanı dolduranlarla birlikte okudu. Konerin sonunda seslendirdiği ‘Güneş Doğacak Çiçek Açacak’(Çav Bella) şarkısında ise tüm ışıkları kapattıran Konak, telefon ışıkları ile görsel bir şölene de imza attı. 

“Biz Türkiye’yi tüm renkleriyle birlikte sevdik”
Türkiye’nin güzelliklerinden bahsetti, yedi bölgesi ve yedi iklimiyle içinde yasayan herkesin yurdu olduğunu anlattı. Konak, "Önce Türkiyeli, sonra Mersinli, en sonunda da Mezitliliyiz. Aynı güneşte çamaşırımızı kuruturken neyi paylaşamıyoruz. Evimizin kapısını aynı rüzgar aşındırıyor. Biz kardeşiz. Hangi ideolojide olursak olalım yere düşersek yine birbirimizin elinden tutarak ayağa kaldıracağız. Biz Türkiye’nin içindekileri de sevdik, insanıyla, otuyla, akarsuyuyla, kayan yıldızlarıyla. Ama şunu da söyleyeyim, bestelerimi beğenmezseniz size ahbaplık edebilirim. Tuttuğum takımdan hoşlanmayabilirsiniz, sizle ahbaplık edebilirim, bir masada yemek yiyebilirim. Sevdiğim ya da çıktığım bir kadından hoşlanmayabilirsiniz, sizle ahbaplık kurabilirim. Ama, Mustafa Kemal’i sevmeyen bir adamla ahbaplık edemem, onun dostu olamam. Çünkü, Mustafa Kemal uygarlıktır, çağdaşlıktır, vefadır, kadına kıymet bilendir. Mustafa Kemal Atatürk, bir gün söylediklerim bilimle çelişir ise bilimi tercih edin demiştir. Biz onların peşindeyiz. Herkes bunları anlayacak diye kural yok" dedi. 

“Kadınlar ve çocuklarımız için çalışmaya devam edeceğiz”
Sahneye gelerek Volkan Konak’a çiçek veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli’ye getirdikleri sanatçıların Atatürk ve Türkiye sevdalısı olmasını gözettiklerini ifade ederek, “Kadınlar için, çocuklar için ülkemiz için çalışıyoruz. İnsanlarımızı bir araya getirmek için en önemli şeyin kültür ve sanat olduğunu bilerek projelerimizi bu yönde hazırlıyoruz. Hiçbir ayrım gözetmeden halkımıza ne ihtiyaçları varsa hizmet sunmaya çalışıyoruz” dedi. 

Festival heyecanı devam ediyor
Festivalin son gününde yine sayısız etkinliklerle Mersinlileri buluşturacaklarını hatırlatan Başkan Tarhan, ünlü şarkıcı Sibel Tüzün'ün festival alanında konser vereceğini, 21 Haziran Dünya Yoga Günü kapsamında 22 Haziran Cumartesi akşamı 19.30'da Pompeiopolis Sütunlu Caddede Hindistan Büyükelçiliği işbirliğiyle yoga gösterileri yapılacağını dile getirdi. Tarhan, tüm Mersinlileri festivale katılmaya davet etti.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin İçin Anlamlı Güç Birliği
Mersin İçin Anlamlı Güç Birliği
Başkan Kızıltan, Mersin Demek Türkiye Demektir…
Başkan Kızıltan, Mersin Demek Türkiye Demektir…