Fındıkpınarı Futbol Turnavası Başladı

Fındıkpınarı Futbol Turnavası Başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl 4.’sü yapılan “Mahallelerarası Geleneksel Fındıkpınarı Futbol Turnuvası”, Kuyuluk – Doğançay arasında oynanan karşılaşmayla başladı. Bu yıl Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin Bulut anısına düzenlenen turnuvaya 28 takım katılıyor.

Fındıkpınarı Futbol Turnavası Başladı
Fındıkpınarı Futbol Turnavası Başladı Pala
Advert

Turnuvanın ilk maçı, şehit astsubayın annesi Rabia Bulut’un başlama vuruşu ile başladı. Turnuva 1 Eylül tarihinde sona erecek.     

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘30 Ağustos Zafer Kupası’ kapsamında düzenlenen ve bu yıl 4.’sü gerçekleştirilen “Mahallelerarası Geleneksel Fındıkpınarı Futbol Turnuvası” başladı.

Bu yıl, Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin Bulut anısına düzenlenen ve 28 takımın katıldığı turnuvada A Grubu’nda Kuyuluk, Davultepe, Karaisalı, Menteş, Takanlı, Doğançay ve Çiftlik; B Grubu’nda Zeybekler, Turunçlu, Yüksekoluk, Değirmençay, Çevlik, Kaleköy ve Kavaklıpınar; C Grubu’nda Uzunkaş, Akarca, Kocayer, Kuzucu, Tepeköy, Gökçebelen ve Çavuşlu; D Grubu’nda ise Çavak, Fındıkpınarı, Emirler, Bozön, Kocavilayet, Karahacılı ve Arslanköy yer alıyor. Turnuvaya, 2018 yılında yarı finalist ve finalist olan Kuyuluk, Uzunkaş, Zeybekler ve Çavak takımları seri başı olarak katılıyor.

Amaç gençlerin kaynaşması

Şehit Astsubay Hüseyin Bulut’un annesi Rabia Bulut’un da katıldığı turnuva açılışında bir konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Hasan Gökbel, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in sizlere selamını getirdim. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, Fındıkpınarı Futbol Turnuvası’nın bu yıl dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz. 1 Eylül tarihine kadar hafta sonu oynanacak tüm maçların kazasız, belasız ve sakatlanmalara yol açmadan tamamlanmasını temenni ediyorum. Çünkü bu turnuvanın amacı, gençlerimiz arasında kaynaşmayı ve birlikteliği sağlamlaştırmaktır” dedi.

Genel Sekreter Vekili Gökbel’in konuşmasının ardından, turnuvanın ilk maçı olan Kuyuluk – Doğançay karşılaşması, şehit astsubayın annesi Rabia Bulut’un başlama vuruşu ile başladı.       

Kuyuluk takımının 4-0 kazandığı ilk maçın ardından, yine A grubu takımlarından Davultepe ve Takanlı ile Karaisalı ve Menteş takımları karşı karşıya geldi. Turnuvanın ilk gününün öğleden sonraki programında ise B Grubu takımlarından Zeybekler ile Kaleköy, Turunçlu ile Çevlik, Yüksekoluk ile Değirmençay takımlarının karşılaşmaları yer aldı.

Her hafta Cumartesi ve Pazar günü oynanacak maçlarla gerçekleşecek olan turnuvanın çeyrek finali 17-18 Ağustos, yarı finali 24-25 Ağustos ve final karşılaşması ise 1 Eylül’de yapılacak.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER ÇİN’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
BAŞKAN SEÇER ÇİN’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
Konteyner Limanı Mersin'in
Konteyner Limanı Mersin'in