CHP'den El Verelim Kadın Cinayetlerine Dur Diyelim Çağrısı

CHP'den El Verelim Kadın Cinayetlerine Dur Diyelim Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil Aktay: “El verelim, kadın cinayetlerine ‘dur’ diyelim”

CHP'den El Verelim Kadın Cinayetlerine Dur Diyelim Çağrısı
CHP'den El Verelim Kadın Cinayetlerine Dur Diyelim Çağrısı Pala
Advert Advert

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil Aktay, iki çocuk annesi Filiz Kaplan’ın öldürülmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, kadın cinayetleri konusunda yargı ve siyasi iktidar kadar Mersin kamuoyuna da büyük görev düştüğünü vurguladı. Aktay, benzer acıların yaşanmaması için mülki idare, yerel yönetimler ve demokratik kitle örgütlerine birlikte çalışma çağrısı yaptı. 

Aktay açıklamasında şunları ifade etti: "Maalesef dün Mersin güne bir kadın cinayeti haberiyle başladı. İki çocuk annesi Filiz Kaplan, işine giderken eski eşi tarafından öldürüldü. Filiz Kaplan’a Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim. Merhum Kaplan’ın defalarca koruma talep ettiği, ancak talebinin karşılanmadığı iddia edilmektedir. Benzer cinayetlerin yaşanmaması için konunun ivedilikle soruşturulması ve ihmali olanlar hakkında yasal ve idari soruşturmaların başlatılması gerekmektedir. 

Elbette, kadınları koruyamayan, bu konuda yeterli özen ve gayreti sergilemeyen mevcut sistemin kadın cinayetlerindeki artışta önemli bir payı vardır. AncakMersin’de yaşayan her kuruma ve her yurttaşa bu konuda görev düşmektedir. Kadına yönelik şiddet karşısında hepimiz duyarlı olmalı, sorunun çözümü için yapılacakları hep birlikte ele almalıyız. 

Mülki idare, belediyeler, muhtarlıklar, demokratik kitle örgütleri, siyasi partiler ve bu konuda çalışan sivil inisiyatiflere, Mersin’de bu utancın tekrar yaşanmaması için birlikte çalışma çağrısı yapıyorum. 

El ele verelim, kadın cinayetlerine “dur” diyelim! 

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin İçin Anlamlı Güç Birliği
Mersin İçin Anlamlı Güç Birliği
Başkan Kızıltan, Mersin Demek Türkiye Demektir…
Başkan Kızıltan, Mersin Demek Türkiye Demektir…