Başkan Mustafa Gültak, Milletimizin 15 Temmuz Direnişi Tarihi Bir Destandır

Başkan Mustafa Gültak, Milletimizin 15 Temmuz Direnişi Tarihi Bir Destandır

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; FETÖ terör örgütünün, 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirdiği hain kalkışmanın üçüncü yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Milletimizin 15 Temmuz direnişi; ülkemizin birliği, beraberliği ve geleceğine kast eden hainlere karşı verdiği tarihe geçecek destansı mücadelesidir” dedi.

Başkan Mustafa Gültak, Milletimizin 15 Temmuz Direnişi Tarihi Bir Destandır
Başkan Mustafa Gültak, Milletimizin 15 Temmuz Direnişi Tarihi Bir Destandır Pala
Advert Advert

 

Mesajında; “Ülkemizin geleceğini yok etmeye yönelik bu hain kalkışma sırasında, adeta Çanakkale ruhuyla direnişe geçerek, vatanımızın geleceği için çekinmeden canlarını veren şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimize minnetlerimi sunuyorum” diyen Başkan Gültak, devamında şu ifadeleri kaydetti;

“Ülkemize, demokrasimize ve aziz milletimizin yüce iradesine karşı hain FETÖ terör örgütü ve yandaşları tarafından yapılan kalkışma girişimini lanetliyorum. Bilinmelidir ki özgürlüğümüze, demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize kasteden hainler, her zaman yenilmeye mahkûmdur.

Milletimizin iradesinin üstünde başka hiçbir irade yoktur ve asla da olmayacaktır. 15 Temmuz 2016’da olduğu gibi aziz ve fedakâr milletimiz, istiklaline ve istikbaline daima sahip çıkacak ve bayrağımızı ilelebet yükseklerde dalgalandıracaktır. Milletimizin 15 Temmuz’da yazdığı destan, tarih boyunca unutulmayacaktır. Bu destanı yazan aziz milletimizi gönülden selamlıyor, en derin saygılarımı sunuyorum.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500