VM MEDICAL PARK MERSİN GAZETECİLERLE BULUŞTU
Advert

VM MEDICAL PARK MERSİN GAZETECİLERLE BULUŞTU

Açılıştan bu yana geçen bir yıldaki çalışmaları ile şehrin önemli bir değeri konumuna ulaştıklarını belirten VM Medical Park Mersin Hastanesi Genel Müdürü Dr. İlker Yılmaz, mevcut projeleri sayesinde ise Akdeniz Bölgesi’nin referans hastanesi olma yolunda ilerlediklerini söyledi.

VM MEDICAL PARK MERSİN GAZETECİLERLE BULUŞTU
VM MEDICAL PARK MERSİN GAZETECİLERLE BULUŞTU Pala
Advert

 

VM Medical Park Hastanesi’nin yönetimi, 24 Temmuz Çarşamba günü hastane içinde düzenlediği organizasyonda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

MGC Başkanı Turgay Demirtaş'ın da hazır bulunduğu,Genel Müdürü Dr. İlker Yılmaz ve Başhekim Uzm. Dr. Neslihan Erçetin’in ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda hastanenin Mersin’e kattığı değer ve geleceğe yönelik hedefleriyle ilgili basın mensuplarına bilgi verildi.

Toplantıda konuşan VM Medical Park Mersin Hastanesi’nin Genel Müdürü Dr. İlker Yılmaz “Grubumuz MLP Care’in sağlık alanındaki çeyrek asırlık tecrübesini Mersin’in kalbine taşıyalı yaklaşık bir yıl oldu. Faaliyete başlamamızdan kısa süre geçmesine rağmen; değer katan sağlık anlayışımız yalnızca Mersin’de değil, tüm bölgede yansıma buldu. Alanında uzmanlaşmış hekimler, modern teknolojik donanım, güncel tedavilerin sunulabilir olması günümüzde iyi bir hastanenin olmazsa olmazları. ‘VM Medical Park’ konsepti altındaki bu bakış açısına; misafir odaklı yaklaşım, yüksek kalitede ve konforda hizmet sunumu, misafir memnuniyeti odaklı süreç yönetimi, otelcilik hizmetlerinde mükemmeliyetçilik gibi artı değerler yükledik. Ayrıca bu hastanecilik anlayışımızı SGK anlaşmamızla herkesin ulaşabileceği bir noktada sunmaya başladık. Bu çizgiye ulaşmamızda en büyük gücümüz 31 hastanesi ile Türkiye’nin en büyük hastaneler grubu olan bir kurumun tecrübesi ve bilgi birikimini kullanabilmemizdir. Sağlık hizmetlerinde oluşturduğumuz katma değere ek olarak sağladığımız istihdam ile de şehrimizin önemli bir değeri haline geldiğimize inanıyorum” diye konuştu.

 

Dr. İlker Yılmaz “Misafirlerimizin tercih ve hassasiyetlerine odaklı süreç yönetimimiz ile memnuniyete odaklı yaklaşımımız şehrimizde karşılık bularak; gerek hasta sayısı gerek sunduğumuz tedavilerin çeşitliliği açısından bize sürdürülebilir büyüme sağladı. Her ay yaklaşık 10 bin misafirimizi ağırlıyor ve misafirlerimizin teşhis ve tedavi

süreçlerini birlikte planlıyoruz. Hastanemiz artık Mersin’in sayılı değerlerinden biri haline geldi. Sağlık gibi çok önemli bir alanda üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için çaba harcıyoruz” diyerek VM Medical Park Mersin Hastanesi’nin bugünü konumunu özetledi.

Tüm branşlardaki yeni projelerle Sağlık Turizminde de Öne Çıkacak

Dr. İlker Yılmaz Akdeniz Bölgesi’nin referans hastanelerinden biri olma yönünde çalışmalarını sürdürdüklerini de dile getirdi. Bu hedefe ulaşmak için kısa ve orta vadelerde çeşitli projelerinin olduğunu belirten Yılmaz, “Özellikli branşlar ile farklılaştırabildiğimiz, ileri tetkik ve tedavi koşulları ile hizmet ağımızı genişletebileceğimiz projelerimiz olacak… Gelecekte erişkin ve pediatrik kemik iliği nakli, tüp bebek, nükleer tıp, radyasyon onkolojisi gibi yeni branşlarla Akdeniz Bölgesi’nde hem yurtiçi hem de yurtdışı hastalara hizmet veren öncü ve örnek hastane olma hedeflerimiz var” dedi. Dr. İlker Yılmaz, Uluslararası Çukurova Havaalanı’nın faaliyete başlamasıyla birlikte sağlık turizminin önemli aktörlerinden biri olacaklarını ve şehrin turizm ekonomisine katkı sunacaklarını da sözlerine ekledi.

VM Medical Park Mersin Hastanesi’nin sunduğu sağlık hizmetlerini değerlendiren Başhekim Uzm. Dr. Neslihan Erçetin konuşmasında, hastanenin branş çeşitliliğine ve hekimlerinin uzmanlığına vurgu yaptı. Erçetin, “Bugün hastanemizin 30’u aşkın bölüm ve ünitemiz ile Beyin ve Sinir Cerrahisi’nden Çocuk İmmünolojisi ve Alerji’ye, Obezite ve Tip 2 Diyabet Cerrahisi’nden Jinekolojik Onkoloji’ye uzanan özellikli alanlarda, deneyimli hekimlerimiz ile hizmet veriyoruz. Yeni branşlarımızla daha da güçlendirerek kısa zaman içinde bölgemizde daha da öne çıkacağız. Hizmet ağımıza ileri tetkik ve tedavi yöntemlerini eklemeyi sürdürerek; yalnızca şehrimizin değil, tüm Akdeniz Bölgesi’ne hizmet sunacağız” dedi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayramınız Kutlu Olsun
Bayramınız Kutlu Olsun
  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi ELVAN, Kurban Bayramını Kutladı
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi ELVAN, Kurban Bayramını Kutladı