Servet Koca'dan Kumpasın Ardındaki Gerçek

Servet Koca'dan Kumpasın Ardındaki Gerçek

İYİ Parti eski İl Başkanı Servet Koca suskunluğunu bozarak 19 Şubat'ı anlattı.

Servet Koca'dan Kumpasın Ardındaki Gerçek
Servet Koca'dan Kumpasın Ardındaki Gerçek Pala
Advert Advert

İYİ Parti Mahalli İdareler Seçimi öncesi'nde İl Başkanlığı yapan Servet Koca seçimlerin ardından dört ay sonra Burhanettin Kocamaz'ın İyi Parti'den neden Büyükşehir Belediye Başkanı aday müracaatının geçikmesi,aday yapılamayışı,başvurusunun ardındaki yaşananları belgelerle birlikte basına açıklamalarda bulundu.

Kamuoyu gündeminde uzun süre yer alan ve günlerce  tartışılan aday başvurusunun Adliyeye zamanında verilemeyişi ile aday olamayan Burhanettin Kocamaz, olayla ilgili Kocamaz'ın kendisine siyasi  bir kumpas yapıldığıyla ilgili açıklamaları yer almıştı.

Uzun süre suskunluğunu koruyan eski İl Başkanı Kocasuskunluğunu bozarak Forum Suite Otel'de bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.Koca Üç saat süren açıklamalarında 19 Şubat 2019 günü saat 17.00'de başlayan adliyede yaşananları,ardından evrakın teslim edilememesi,akşam Burhanettin Kocamaz'ın evinde yaşanan süreci,ardından yaşanan yeni adımlar,Ayfer Yılmaz'ın İyi Parti ve Demokrat Parti'nin ortak aday yapılması açıklamalarında yer aldı.

İYİ Parti eski İl Başkanı Koca özetle ortaya koyduğu açıklamasında 19 Şubat 2019 günü saat 16.50'de İl Seçim Kuruluna evrakların verilmesiğini öğrendiğini ifade ettti. kOCA,"Neden Kocamaz'ın kendini ya da bir il yöneticisini aramadı, aramış olsaydı Akdeniz İlçe Binasındaydım,iki dakika içinde  müracaatı rahatlıkla yetiştirebilirdim.Burada bir kumpas varsa bana,İl Başkanına ve İyi Parti İl Teşkilatına yapılmıştır" ifadesinde bulundu.

Koca,"Tek hatam, Mersin İYİ Parti İl Başkanı olarak bunu bilmek zorundaydım. 80 ilde olmamış, bir tek benim ilimde olmuş. Bunun vebali var. Genel Başkanım ve İYİ Parti'ye gönül vermiş herkes ve Mersin'deki herkes benden bunu bekler.Ben, İl Sekreterim Üzeyir Güleç ağabeyime sonsuz güvenim sebebiyle bu duruma düştüm." dedi.

Koca, Güleç'in 20 Şubat'ta gazetelere verdiği demeçten alıntılar yaparak sürdürdüğü açıklamasında, "Bu, her ne kadar Genel Başkanımızın kumpas olarak nitelendirdiği bir olay gibi görülüyorsa da gelen bir talimatın yanlış yorumlanmasıdır" ifadelerinin yer aldığını belirterek "Bu olayın özeti budur. Hatam, kusurum, eksiğim, kumpasım varsa budur" dedi.

Basın açıklamasının sonunda Koca,gazetecilerin sorularını yanıtladı.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500