Narenciye Festivali Üst Kurulu Vali Su Başkanlığında Toplandı

Narenciye Festivali Üst Kurulu Vali Su Başkanlığında Toplandı

Mersin Valiliği koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçe belediyeleri ile Ticaret Borsası ve çok sayıda kuruluşun desteğiyle bu yıl Kasım ayının ilk haftasında düzenlenmesi planlanan ‘Mersin Narenciye Festivali’ üst kurul toplantısı Vali Ali İhsan Su başkanlığında düzenlendi.

Narenciye Festivali  Üst Kurulu Vali Su Başkanlığında Toplandı
Narenciye Festivali  Üst Kurulu Vali Su Başkanlığında Toplandı Pala
Advert Advert

Mersin Narenciye Festivali,bu yıl 1-2-3 Kasım 2019 tarihleri arasında her yıl olduğu gibi Adnan Menderes Bulvarı Galatasaray Meydanı'nda gerçekleştirilecek.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer , Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı ve Mersin Ticaret Borsası Başkanı Ömer Abdullah Özdemir, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek,Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit,Toroslar Belediye Başkanı Adsız Afşin Yılmaz,Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan,Akdeniz Belediye Başkan Vekili Zafer Şahin Turan, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan,MTOSB Başkanı Sabri Tekli,ESOB Başkanı Talat Dinçer,MEP Başkanı Özcan Demir, Ulusal Narenciye Konseyi Başkanı Kemal Kaçmaz,paydaş kurum kuruluş temsilcileri ile STK temsilcileri katıldı.

Narenciye Festivali tanıtım filmi gösterimi ile başlayan toplantıda bir konuşma yapan Vali Ali İhsan Su, narenciyenin Mersin’in marka değeri olduğunu belirterek, narenciye festivalinin ilimizin tanıtımı açısından önemine işaret etti.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 300 bin kişinin festival alanını ziyaret ettiğini kaydeden Vali Su, organizasyonun başarıyla tamamlanmasında verdikleri katkılardan dolayı tüm paydaş kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür ederek, bu yıl düzenlenecek festivalin daha da zenginleştirilip geliştirilebilmesi amacıyla bu toplantının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Toplantıda, festivalin önceki yıllarda olduğu gibi yine paydaşların desteğiyle yürütümünün Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir tarafından yapılmasına karar verildi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500