NİSA İLE KEREM’İN UÇUŞ KEYFİ

NİSA İLE KEREM’İN UÇUŞ KEYFİ

Akdeniz Belediyesi’nin; ilçe sınırlarında yaşayan dezavantajlı durumdaki başarılı çocuklar yararına hayata kattığı ve Adanalıoğlu sahilinde düzenlenen mikrolight aracı ile uçuş festivali yoğun ilgi altında devam ediyor.

NİSA İLE KEREM’İN UÇUŞ KEYFİ
NİSA İLE KEREM’İN UÇUŞ KEYFİ Pala

Akdeniz Belediyesi’nin düzenlediği uçuş festivali devam ediyor

Adanalıoğlu sahili yakınında; 1 Ağustos’ta başlayıp 7 Ağustos’ta sona erecek olan uçuş etkinliğinde, şimdiye dek Akdeniz’in farklı mahallerinde yaşayan yüzlerce çocuk, gökyüzünde süzülmenin keyfini yaşadı.

Mersin semalarında uçmanın keyfini yaşayan çocuklardan biri, lösemi hastası Nisa Nur Sekitmezoğlu, diğeri de belden aşağısı tutmadığı için yürüyemeyen Kerem Akdoğan oldu. Mikrolight uçuş aracı yapılan gökyüzü turunun keyif ve heyecanını, Nisa ile Kerem’in ebeveynleri de yaşadı.

Büyük bir heyecan ve sevinç yaşayan lösemi hastası Nisa Nur Sekitmezoğlu ile yürüme engelli Kerem Akdoğan ve aileleri, kendilerine bu fırsatı sunduğu için Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a teşekkür ettiler.

Uçuşun ardından duygularını dile getiren çocuklar, gökyüzünde adeta kuşlar gibi özgürce uçmanın keyif ve heyecanını yaşadıkları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler, bu günü ömürleri boyunca unutamayacaklarını dile getirdiler.

Nisa ile Kerem’in ebeveynleri de Mersin’de ilk kez Akdeniz Belediyesi’nin hayata kattığı bu projenin, diğer tüm belediyelere örnek olmasını dilediler ve Başkan Gültak’a teşekkürlerini ifade ettiler.

MERSİN KENT HABER