Mersin'de Jandarmadan Sıkı Takip

Mersin'de Jandarmadan Sıkı Takip

Mersin İl Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı Jandarma timleri ilin farklı noktalarında sıkı denetimlerini sürdürüyor.

Mersin'de Jandarmadan Sıkı Takip
Mersin'de Jandarmadan Sıkı Takip Pala
Advert Advert

Mersin İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İcra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde;

Trafik suçları kapsamında;

Mersin İl Jandarma Trafik timleri tarafından son 7 gün içerisinde (74) işçi servisi,(527) motosiklet olmak üzere toplam (8.728) araç kontrol edilmiş, kontrol sonucunda (41) araç trafikten men edilmiş, (8) şahsın sürücü belgesine el konulmuştur.Motosikletlere yönelik yapılan Türkiye Huzur ve Güven uygulamasında (278) Motosiklet kontrol edilmiş, (9) adet tescilsiz motosiklete el konulmuş, (38) motosiklete toplamda (17.497TL) cezai işlem yapılmış, (347) şahsın yapılan sorgusunda yoklama kaçağı olarak aranan (3) şahıs yakalanmıştır.

Bir önceki yılın aynı dönemi ile yapılan kıyaslamada trafik kaza sayısında (%-19), yaralı sayısında (%-11),ölümlü kaza ve ölü sayısında (%-11) oranında azalış olduğu görülmüştür. Ayrıca Jandarma Trafik Timlerince (204) sürücü ve vatandaşlara trafik kuralları ve trafik kazalarını azaltıcı tedbirler hakkında bilgilendirme semineri verilmiştir.

Mersin İl Jandarma Komutanlığınca emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanması, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için her türlü suç ve suç unsuruyla mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir."

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500