ASKON Mersin Şube Başkanı Arslan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Kutladı

ASKON Mersin Şube Başkanı Arslan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Kutladı

ASKON Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan yayınladığı mesajla 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

ASKON Mersin Şube Başkanı Arslan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Kutladı
ASKON Mersin Şube Başkanı Arslan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Kutladı Pala
Advert Advert

ASKON Mersin Şübe Başkanı Arslan,"30 Ağustos 1922, milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır. Tarihimizde bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümünde, millet olarak hep birlikte kenetlenerek, bu günü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

 

Tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Milletimizin makûs kaderini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk milleti hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi şükranla yâd ediyoruz." 

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500