AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NI KUTLADI

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NI KUTLADI

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “30 Ağustos 1922 tarihi, esarete karşı daima direnen ve mücadele eden aziz milletimizin, sahip olduğu özgürlük ve bağımsızlık ruhunun bütün dünyaya ispatıdır. Gazi Mustafa Kemal, Samsun’dan başlattığı bağımsızlık mücadelesi vatan topraklarının tamamına yayılarak 30 Ağustos Zaferi ile taçlanmıştır” dedi.

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NI KUTLADI
AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NI KUTLADI Pala
Advert Advert

 

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Büyük Zafer’in 97’nci yıldönümü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; 30 Ağustos 1922 tarihinin, ülke tarihimizin en büyük ve en destansı zaferlerinden biri ve yeniden dirilişin tarihi olduğunu vurguladı. “Esarete karşı boyun eğmeyen milletimiz, başlattığı Kurtuluş Savaşı’yla bağımsızlık ideali etrafında kenetlenerek, eşsiz zaferler kazanmıştır” diyen Gültak; “Milletimiz; tarihi boyunca bağımsızlığı ve özgürlüğünden hiçbir koşulda taviz vermemiş, bu uğurda her türlü mücadeleyi çekinmeden göze almıştır. Ülkemizi bölmek, parçalamak isteyenlere karşı milletimizin tüm imkânsızlıklara rağmen gösterdiği sarsılmaz azmi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılan bu zafer, özgürlük ve bağımsızlık mücadelemizin dönüm noktalarındandır” ifadelerini kullandı.

Her türlü yokluğa karşın, büyük bir fedakârlık ve özveriyle, 97 yıl önce kazanılan zafer sayesinde Kurtuluş Savaşı’nın üstün bir başarıyla sonuçlandığını kaydeden Başkan Mustafa Gültak, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Aziz milletimiz, vatanına, bayrağına ve bağımsızlığına göz dikildiğinde, her türlü yokluğa rağmen büyük azim ve kararlılıkla mücadele verebileceğini dost-düşman herkese göstermiştir. 30 Ağustos Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ilelebet bağımsız yaşayacağımızı, tüm dünyaya ispatlayan ve ilan eden tarihi bir destandır. Vatanımızın özgürlüğü ve bağımsızlığı uğruna toprağa düşen aziz şehitlerimizin bizlere emaneti vatanımıza sahip çıkacağız. Bu duygularla; 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 97’nci yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna toprağa düşen aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun inşallah.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500