Mersin'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Mersin'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Mersin'de 30 Ağustos Zafer Bayramı, Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen törenle kutlandı.

Mersin'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Mersin'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı Pala
Advert Advert

Cumhuriyet Alanı'ndaki ilk tören Vali Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Vali SuMersin Kültür Merkezi Şeref Salonunda, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kireçtepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer'in de hazır bulunduğu törende  tebrikleri kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması Cumhuriyet Alanı'nda devam eden törene Vali Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in yanı sıra AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan,MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek,CHP Mersin Milletvekilleri Ali Mahir Başarır,Alpay Antmen,Cengiz Gökçel,Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz,KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli,Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan,Mersin niversitesi Rektör Vekili Mehmet İsmai Yağcı,Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Şahne,protokol üyeleri ,Gaziler ,Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından programda, Deniz Piyade Binbaşı Ahmet Demirel günün anlamı ve önemiyle ilgili yaptığı konuşmasında, "30 Ağustos Zaferi'ni takip eden dönemde, yüzlerce yıl kendine özgü devlet geleneği ile yoğurularak ve bütün çabalara karşın zaman içerisinde tükenmiş bir imparatorluktan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesinde en çağdaş yönetim şekli olan cumhuriyet ile idare edilen yeni bir Türk devleti doğmuştur" dedi.

Lise öğrencileri 30 Ağustos Zafer Bayramı konulu şiirler okundu.Mersin Büyükşehir Halk Oyunları Topluluğunun gösterisiyle sürdü.

 Vali Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kireçtepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer ile birlikte jep üstnde tören alanını gezerek halkın bayaramını tebrik etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni resmi geçitle son buldu.

Vali ve beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte Gazilerle hatıra fotoğrafı çektirildi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500