Olbios'ta Doğu Akdeniz Lezzet Bölgesi Tanıtımı Yapıldı

Olbios'ta Doğu Akdeniz Lezzet Bölgesi Tanıtımı Yapıldı

Olbios Marina Resort Hotel, Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin düzenlediği, Doğu Akdeniz Lezzet Bölgesi Tanıtım Turu etkinliği katılımcılarını, ALDO Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Doğan ev sahipliğinde ağırladı.

Olbios'ta Doğu Akdeniz Lezzet Bölgesi Tanıtımı Yapıldı
Olbios'ta Doğu Akdeniz Lezzet Bölgesi Tanıtımı Yapıldı Pala
Advert Advert

Olbios Marina Resort Hotel’de yapılan ÇUKTOB Yönetim Kurulu toplantısında ‘Doğu Akdeniz Bölgesi’nin tanıtım ön çalışmaları yapıldı. Çukurova Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Zaimoğlu, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve aynı zamanda Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) Başkanı Hamit İzol, Mersin İl Turizm Kültür Müdürü Turabi Aktürk, Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Bildir, TURSAB Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bayındır ve Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lütfü Altınsoy’un katıldığı toplantıda, Mersin ilinin tanıtımına yönelik yapılan çalışmalar değerlendirilip, bundan sonra bölge turizminin tanıtılması amacıyla atılacak adımlar konuşuldu.

Çukurova Bölgesinin turizmdeki marka değerini arttırmak ve şehirlerimizin gastronomi alanındaki tatlarını ülkemize ve dünyaya sunmak için ‘Doğu Akdeniz Lezzet Bölgesi’ destinasyonu oluşturma kapsamında; Adana ve Mersin Valiliği himayesinde gerçekleşen projede; Adana, Mersin, Hatay ve Gaziantep illerimizin tanıtımı hedeflenmiştir. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) Gastronomi ihtisas programına bağlı, gastronomi turizmi yapan seyahat acentalarından 25 üst düzey yetkilinin katıldığı gezinin bir ayağı, Tarsus ve Silifke’de gerçekleşti. Tarsus’ta St. Paul Kuyusu, Roma Yolu, Makam-ı Danyal Camiisi ve Danyal Peygamber Mezarı ziyareti, Kırkkaşık Bedesteni, St. Paul Kilisesi, Kleopatra Kapısı gibi bölgenin önemli tarihi yerlerini gezen heyet daha sonra Kızkalesi’ne geçti. Mersin’deki seyahat acentaları ile gelen misafirlerin buluşmasında, Mersin İli’nin doğal, tarihi varlıklarının olduğu tanıtım filmi gösterimi yapıldı.

Konuklar daha sonra Kanlıdivane, Cennet - Cehennem, Üçgüzeller Mozaiği’ni görerek Narlıkuyu’ya geçerek tanıtım turunun Mersin etabını tamamladı.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500