Mersin Polisi'nden Suçlular Kaçamadı

Mersin Polisi'nden Suçlular Kaçamadı

Mersin Emniyet Müdürlüğü Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce suç ve suçlulara yönelik mücadelede aralıksız sürüyor.

Mersin Polisi'nden Suçlular Kaçamadı
Mersin Polisi'nden Suçlular Kaçamadı Pala
Advert

Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce suç ve suçlulara yönelik sürdürülen mücadelesinde suçlulara göz açtırılmıyor.

Yapılan açıklamada, bir Nakliyat firmasından çalınan 24 ton mercimeğin, Müfide İlhan Mahallesinde bir depoda saklandığı bilgisine ulaşıldı. Depoya yapılan operasyonda, çalınan 24 ton mercimeğin firmanın ismi bulunan çuvallardan çıkartılarak başka çuvallara boşaltılırken ele geçirildi. Olayı gerçekleştiren ve iştirak eden S.E., K.Ç. ve R.O. isimli şahıslar yakalanarak adli mercilere sevk edildi. Çalınan mercimekler ilgili firma yetkililerine teslim edildi.

Akdeniz ilçesi Çay Mahallesinde faaliyette olan Sosyal Evlerde yapılan kontrollerde; 18 yaşından küçük 2 çocuğun Sosyal Evler içerisine alındığı tespit edildi. Çocuklar ile yapılan görüşmede, Özel Güvenlik görevlilerine rüşvet vermek suretiyle içeriye girdiklerini şifai olarak beyanları üzerine, Özel Güvenlik Görevlileri hakkında Rüşvet ve Görevi Kötüye Kullanma suçlarından tahkikat başlatıldı. Ayrıca çocuklardan birinin bulunduğu genelev çalışanı kadın ve mesul müdür hakkında adli işlem yapıldı.

 Çay Mahallesinde A.O. isimli şahsı kesici aletle tehdit edip cep telefonu ve 90 TL’sini gasp ederek olay yerinden kaçan şahıs suç aleti ile birlikte yakalandı. Çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

 Ekiplerce şüpheli şahıslar ve araçlar üzerinde yapılan kontroller ile meydana gelen olaylara müdahaleleri esnasında, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 5 adet pompalı tüfek ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler hakkında gerekli adli ve idari işlemler yapıldı.

 Yapılan kontrollerde ve aranan şahıslara yönelik sürdürülen çalışmalarda; Uyuşturucu Uyarıcı Madde Ticareti, Yağma, Müstehcen Yayınların Yayılmasına Aracılık Etme, Cinsel Taciz, Kaçakçılık, Terör Örgütü Propagandası, Hırsızlık, Parada Sahtecilik olmak üzere 12 Yıl ve aralıklarla hapis cezası bulunan 23 şahıs yakalanarak adli makamlara teslim edildi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMCİLER ŞİDDETE KARŞI YEKVÜCUT
EĞİTİMCİLER ŞİDDETE KARŞI YEKVÜCUT
MERKEZ BANKASI’NIN FAİZDEKİ CESUR ADIMLARI İŞ DÜNYASINDA OLUMLU KARŞILANDI
MERKEZ BANKASI’NIN FAİZDEKİ CESUR ADIMLARI İŞ DÜNYASINDA OLUMLU KARŞILANDI