Mersin Pir Sultan Abdal Derneği Aşure Dağıttı

Mersin Pir Sultan Abdal Derneği Aşure Dağıttı

Mersin'de Pir Sultan Abdal Derneği Mersin Şubesi Aşure Lokmamızı Paylaşıyoruz etkinliği kapsamında konuklara Aşure Lokması dağıttı.

Mersin Pir Sultan Abdal Derneği Aşure Dağıttı
Mersin Pir Sultan Abdal Derneği Aşure Dağıttı Pala
Advert Advert

Pir Sultan Abdal Derneği Mersin Şubesi önünde gerçekleşen Aşure Lokmamızı Paylaşıyoruz etkinliğine CHP 26.Dönem Mersin milletvekili Serdal Kuyucuoğlu,Büyükşehir Strateji Geliştirme Daire Başkanı Bedrettn Gündeş,Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Necdet Tamamoğulları,HDP Mersin İl Başkanı Müslüm Tank,Türkiye Emekliler Derneği Mersin Şube Başkanı Cemal Akbudak'ın  yanı sıra STK Temsilcileri,Pir Sultan Abdal Derneği üyeleri ve yurttaşlar katıldı.

Pir Sultan Abdal Derneği Mersin Şube Başkanı Oğuz Özcanlı, etkinlikte yaptığı konuşmasında,son günlerde toplumu toplumu derinden yaralayan kadın cinayetlerine dikkat çekerken,çocuğunun gözleri önünde katledilen annesi için "Anne lütfen Ölme" çığlıklarını anımsatarak bu yaşanan kadın cinayetlerinin insanların belleğine kazındığına dikkat çekerek ,toplumun  bu olayları unutmamasını istedi. 2 Temmuz'da Sivas Madımak Oteli'ndeki aydınların yakılarak katledilmesi

katliamı insanların hafızalarındaki yerini koruduğuna dikkat çekerken "Unutmamak,Unutturmamak için  2 Temmuz Toplumsal Hafıza Müzesi  kuruyoruz.Ankara'da kurulacak bu müze için "bir tuğla da sen koy"  adlı bir  kampanya başlattık. Bir daha yaşanmaması için ,hiç unutulmasın söylemiyle Madımak Müzesi'ni açıyoruz.Bu müzeyi oluşturmak için  beş büyük şehirde Ankara,İstanbul,İzmir,Diyarbakır ve Adana'da konserler organize edeceğiz." dedi.Özcanlı,Aşure Lokmamızı Paylaşıyoruz etkinliğine katılanlara teşekkür etti.

Pir Sulatan Abdal Derneği Mersin Şubesi'nden Efe Engin'nin duasının ardından konuklara aşure çorbası ikram edildi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500