Küresel İklim Krizini Birlikte Başarabiliriz
Advert Advert

Küresel İklim Krizini Birlikte Başarabiliriz

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Mersin İl başkanlığı,Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde (MGC) düzenlediği basın toplantısnda,İklimi değil sistemi değiştirmek ve değişimi kendimizden başlatmak tek çözüm,dedi.

Küresel İklim Krizini Birlikte Başarabiliriz
Küresel İklim Krizini Birlikte Başarabiliriz Pala

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi MGC'de düzenlediği basın toplantısında,Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Eş Başkanı Osman Yılmaz ve partililer hazır bulundu. Küresel İklim Grevinde dikkat çekildi..

Yapılan basın açıklamasında Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Mersin il sözcüsü Özlem Özgür Arıkan, 20-27 Eylül yaşanan küresel iklim değişiminin dünyamıza olumsuz yansımalarına dikkat çekilen haftada New York'ta  yapılacak BM İklim Zirvesinde dünyanın karşı karşıya bulunduğu felaketlere dikkat çekti. Herkesi sorumlu dvranmaya çağıran açıklamada,fosil yakıt,sera gazı ve gıda sistemi üzerinde durarak nedenleri sıralarken tüketim alışkanlıkların değiştirilmesi gerektiğne vurgu yapılırken küresel sermayenin dayatmalarına teslim olunmaması çağrısı yapıldı. Gezegende  küresel bir felaketnin yaşanacağının altı çizilirken,gıda ve su krizi,kitlesel göçler,yangınlar,kuraklıklar,tufan benzeri selleri insanoğlunun düşünmesi gerektiğini, "İklimi değil,değişimi değiştirmek ve değişimi kendimizden başlatmak tek çözüm" olduğuna dikkat çekile açıklamada Biz değişirsek, her şey değişir" vurgusu yapıldı.

 Yeşiller ve Sol Gelecek partisi olarak " Bizler sorumluluğumuzu kabul ediyor,dünyayı kurtaracak son nesil bir arada durmaya ve yayanışmaya davet ediyoruz" denildi. 20-27 Eylül  tarihleri arasında hafta boyu yapılacak "küresel iklim grevinde tanışmak ve sonrasında da mücadeleye birlikte devam etmeyi amaçlıyoruz" açıklaması yapıldı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500