Tüm Dünyada Alzheimer’i Konuşuyoruz
Advert Advert

Tüm Dünyada Alzheimer’i Konuşuyoruz

Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı ve Yaşlı Bakım Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge,21 Eylül Dünya Alzheimer Günü ile ilgili olarak Mersin'de yapılacak etkinlikler hakkında kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Tüm Dünyada Alzheimer’i Konuşuyoruz
Tüm Dünyada Alzheimer’i Konuşuyoruz Pala

Yaşlı Bakım Merkezi Yönetim Kurulu adına açıklamada bulunan Başkan Prof. Dr. Aynur Özge,"21Eylül Dünya Alzheimer Günü
Bu yıl tüm dünyada “Alzheimer’i Konuşuyoruz” teması işleniyor. Biz de Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi olarak 13 yıldır farkındalık odaklı çalışıyoruz. Bu yıl 18 Eylül de Tarsus’ta,    
19 Eylül de Mezitli de ve 21 Eylül’de Yenişehir’de Alzheimer konuşacağız. Uzmanlar, hasta yakınları, gönüllüler ve tüm öğrenmeye açık beyinler orada olacak. 
Ülkemize ilk “Demans İhtisas Merkezi’ni “ kazandıran dernek bu yıl bambaşka bir ilke imza atıyor. İleri evre Demans hastalarının daha kalifiye bakımını sağlamak için “Palyatif Bakım Birimi” ni hayata geçiriyor. Ülkemizde sağlık alanı dışında açılacak “ilk” palyatif bakım birimi olacak bu tesis. Böylece merkezde çoğunluğu ücretsiz (devlet destekli) kategoride olmak üzere 93 Alzheimer & Demans teşhisi almış, evde bakımı mümkün olmayan hastaya dünya standartlarının üzerinde bakım hizmeti sunulacak. Ankara’dan AÇSHB Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü düzeyinde katılımın gerçekleşeceği Palyatif Bakım Birimi Açılış Etkinliğine ilimizden tüm protokol davet edildi. Adeta bir panayır gibi tüm gün sürecek etkinlikler Hasan Ekinci Türkü Dinletisi ve şehrin sevilen sanatçısı Mami’nin bahçe konseri ile taçlanacak. Sponsorlar ve stantlar ile zenginleşen etkinlikte bazı sürprizler de olacak. Henüz hasta olmadıysanız kendiniz ve yakınlarınız için yapabileceğiniz çok şey var diyoruz."

Kapsamlı bilgi için 0324 332 00 05 – 332 00 07
Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500