Mersin Üniversitesi ile MersinGİAD Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Advert Advert

Mersin Üniversitesi ile MersinGİAD Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Mersin Üniversitesi ile Mersin Girişimci İşadamları Derneği (MERSİNGİAD) arasında bölgedeki girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve girişimcilerin iş kurma yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazandırmak amacıyla 27 Eylül Cuma günü işbirliği protokolü imzalandı.

Mersin Üniversitesi ile MersinGİAD Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Mersin Üniversitesi ile MersinGİAD Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı Pala

Protokol imza törenine Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi yöneticisi Selahattin Ciritci, MERSİNGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazandırmak amacıyla imzalanan bu protokolün Üniversitemize ve Mersin’imize hayırlı olmasını temenni ederek Mersin Girişimci İşadamları Derneği (MERSİNGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Mehmet Serkan İzol ise Türkiye’nin vizyonu ve ileriye dönük hedefleri doğrultusunda ilerlemesinde genç girişimcilerin önemli bir rolü olduğunu belirterek, ‘Ülkemizin inovasyon ışığında ilerlemesi ve kalkınma planlarının sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmesi için genç girişimcilerimize ihtiyacımız vardır. Kendilerini sürekli yenileyebilen, projelerini hayata geçirme statüsüne sahip gençlerimiz ülkemizin geleceğinde etkin rol oynayacaktır. Bu genç beyinlerin desteklenmesi, iş gücünü artırmaya yönelik çalışma alanlarının oluşturulması gerekiyor. Bu alanda da Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi’nin yaptığı çalışmaları tüm samimiyetimle tebrik ediyorum. Bizler Mersin Girişimci İşadamları Derneği olarak, genç girişimci adaylarımızla birlikte her türlü çalışmayı yapmaya hazırız’ dedi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500