Mersin'de Jandarma Kontrollerinde Aranan 296 Kişi Yakalandı

Mersin'de Jandarma Kontrollerinde Aranan 296 Kişi Yakalandı

Mersin İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerince son bir hafta içerisinde yapılan kontrollerde 52.136 kişi sorgulanmış, 11.315 araç kontrol edilmiş,çeşitli suçlardan aranan 296 kişi yakalanmıştır.

Mersin'de Jandarma Kontrollerinde Aranan 296 Kişi Yakalandı
Mersin'de Jandarma Kontrollerinde Aranan 296 Kişi Yakalandı Pala

Mersin İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklamada, icra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde; Asayiş Şube Müdürlüğünce; Mersin İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerince son bir hafta içerisinde icra edilen faaliyetlerde; (52.136) şahıs sorgulanmış, (11.315) araç kontrol edilmiş olup çeşitli suçlardan aranan (296) şahıs yakalanmıştır.

Yakalanan şahıslardan (4) şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Ayrıca (37) kişiye araç içerisinde tütün mamulleri tüketmekten toplamda (5.661 TL) cezai işlem uygulanmış, yabancı uyruklu (1) şahsa “Yasadışı Bulunma” suçundan işlem yapılmış, yoklama kaçağı olarak aranan (9) şahsa tebligat yapılmış ve (2) Suriye uyruklu şahsa 6458 Sayılı Yabancılar Kanununa Muhalefet suçundan işlem yapılmıştır.

KOM Şube Müdürlüğünce; Erdemli ilçesinde ormanlı arazide izinsiz kaçak kazı yapan şahıslara yönelik yapılan operasyon sonucunda; izinsiz kaçak kazı yapan şüpheli (3) şahıs suçüstü yakalanmıştır. Olay yerinde ele geçirilen (1) adet jeneratör, (2) adet halat , (2) adet fener, (1) adet takım çantası, (1) adet baret, (1) adet gaz maskesi ve 40 metre uzunluğunda elektrik kablosuna el konulmuştur. Şüpheli (3) şahıs hakkında adli işlem yapılmıştır.

Trafik Şube Müdürlüğünce; Mersin İl Jandarma Trafik timleri tarafından son (7) gün içerisinde (49) işçi servisi, (451) motosiklet olmak üzere toplam (7.056) araç kontrol edilmiş, kontrol sonucunda (127) araç trafikten men edilmiş, (11) şahsın sürücü belgesine el konulmuştur. (314) sürücüye 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu kapsamında (228.416TL) idari para cezası uygulanmıştır.

Tarsus, Toroslar, Gülnar, Mezitli, Anamur Silifke, Mut ve Erdemli ilçelerinde tüm trafik ekiplerinin katılımıyla yapılan trafik uygulamalarında Alkol denetimi, Hız Denetimi, Emniyet Kemeri denetimi ve evrak kontrolleri yapılarak toplamda (4.451) araç kontrol edilmiş olup, (41) sürücüye 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu kapsamında (34.224 TL) idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca (27) araç trafikten men edilmiş olup yapılan şahıs ve araç sorgulamalarında arama kaydı bulunan (5) şahıs ve (11) araç yakalanmıştır.

Bir önceki yılın aynı dönemi ile yapılan kıyaslamada yaralamalı trafik kaza sayısında (%-17), yaralı sayısında (%-12),ölümlü kaza sayısında (%-40) ve ölü sayısında (%-41) oranında azalış olduğu görülmüştür. Ayrıca Jandarma Trafik Timlerince (849) sürücü ve vatandaşlara trafik kuralları ve trafik kazalarını azaltıcı tedbirler hakkında bilgilendirme semineri verilmiştir.

Mersin İl Jandarma Komutanlığınca emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanması, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için her türlü suç ve suç unsuruyla mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir. 

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500