ACI KAYBIMIZ CUMHUR ALP VEFAT ETTİ

ACI KAYBIMIZ CUMHUR ALP VEFAT ETTİ

Cumhur Alp Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ni Mersin’e kazandıran hayırsever iş adamı, değerli insan Cumhur Alp 1 Ekim 2019 (bugün) vefat etmiştir.

ACI KAYBIMIZ CUMHUR ALP VEFAT ETTİ
ACI KAYBIMIZ CUMHUR ALP VEFAT ETTİ Pala
Advert Advert

 ACI KAYBIMIZ

Cumhur Alp Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ni Mersin’imize kazandıran hayırsever iş adamı, değerli büyüğümüz CUMHUR ALP 1 Ekim 2019 tarihinde vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 2 Ekim 2019 Çarşamba günü Mersin Muğdat Camisi’nde kılıcak ikindi namazının ardından Şehir (Akbelen) Mezarlığı’na defnedilecektir.
Ruhu Şad Mekanı Cennet Olsun
                           AİLESİ

 

Mersin Yenişehir İlçesi’nde, hayırsever işadamı Cumhur Alp tarafından yaptırılarak İl Sağlık Müdürlüğü'ne devredilen Cumhur Alp Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi ile Mersinlilerin gönlünde taht kurmuştu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan,Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun da katıldığı törenle Cumhur Alp Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi düzenlenen törenle insanlığın hizmetine açımıştı. 

Açılışta Mersin Valisi Ali İhsan Su, son yıllarda gerek sağlık alanında Mersin’e yapılan yatırımlar ile vatandaşlara çok güzel hizmetler sunulduğunu ifade ederek “Devletimizin yatırımlarının yanı sıra hayırseverler tarafından yaptırılan bu tür yatırımlar bizi fevkalade memnun etmekte. Bir kez daha Sayın Cumhur Alp’i kutluyor, merkezin hayırlı olmasını diliyorum” demişti.

Başarılı çalışmalara imza atan Cumhur Alp Mersin Arkeoloji Müzesi'nin de inşaatını yaparak sanat ve kültür dünyamıza kazandırmıştı.

 

Ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyor,Allah rahmet eylesin.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500