Mersin'de 3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü Kutlandı

Mersin'de 3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü Kutlandı

Kurulduğu ilk günden bu yana kadınlara ve genç kızlara yönelik pozitif ayrımcılığıyla adından sıkça söz ettiren İçel Soroptimist Kulübü, “3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü”nü, kulüp üyeleri ve dostlarının geniş katılımıyla kutladı.

Mersin'de 3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü Kutlandı
Mersin'de 3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü Kutlandı Pala

Dostluk Günü vesilesiyle düzenlenen etkinlikte, Soroptimistlerin, karşılıklı sevgi, saygı, ve hoşgörü çerçevesinde dostluklarını geliştireceğini, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da cinsiyete dayalı eşitsizlikle mücadelede kadınların ve kız çocuklarının sesi olmaya devam edileceğini, 1921’de ABD’de kurulan Soroptimist Kulübü’nün, kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığın yanı sıra 1. Dünya Savaşı’ndan sonra halkların dostluk ve barış için yükselen sesi olmak, şiddet ve çatışma kültürünün ortadan kaldırılmasını da kendilerine ilke edinildiği, vurgulandı.

1970’den bu yana Mersin’de sayısız kadın ve genç kızın sesi olduklarını, onların yaşam standartlarının iyileştirilmesi için kesintisiz mücadele verdiklerini belirten İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Ganime Turan yaptığı konuşmada, “Bugün farklı dinden, dilden, ırktan, coğrafyadan, geleneklerden gelen soroptimistler, saat farkı ile aynı anlamlı günü kutluyor, aynı dilekleri diliyor, aynı dertlerden kurtulmak için çözüm üretmeye çalışıyor. Bu büyük organizasyonla dünya küçülüyor ve fikirlerimiz büyüyor. Umut ve cesaretle, hep birlikte ‘3 Ekim Dostluk ve Soroptimistlik Günü’ kutlu olsun. Sevgi ve saygılarımı sunarım ”, dedi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500