Akkuyu'a Kondüktör Öngörülen Konuma Kuruldu.

Akkuyu'a Kondüktör Öngörülen Konuma Kuruldu.

Akkuyu NGS inşaat sahasında 1 No’lu güç ünitesinin reaktör çeperinin montajı için Liebherr LR13000 vinci yardımıyla kondüktör öngörülen konuma kuruldu.

Akkuyu'a Kondüktör Öngörülen Konuma Kuruldu.
Akkuyu'a Kondüktör Öngörülen Konuma Kuruldu. Pala
Advert Advert

Kondüktör, reaktör çeperinin gerekli geometrik parametrelerinin oluşturulmasını ve çepere öngörülen hassasiyetle beton dökülmesini sağlayan büyük, çok boyutlu bir çelik yapıdır. Kondüktör, çeper duvarlarını oluşturur ve reaktör binasının temeli ile reaktör çeperinin birleştirilmesini sağlar.

Bu, Akkuyu NGS inşaat sahasında Liebherr LR13000 mobil paletli vinç yardımıyla öngörülen konuma yerleştirilen, 120 tonun üzerindeki ilk büyük boyutlu yapıdır.

LR13000 vinci ile Akkuyu NGS 1 No’lu güç ünitesinde ayrıca kor tutucu (“erimiş yakıtı hapsetme düzeneği”) ve NGS'nin diğer büyük ve ağır ekipmanları (reaktör basınç kabı, buhar üreteci, basınç kompensatörü) kurulacaktır. Vinç, reaktör binasının sızdırmaz kısmını oluşturan çelik yapıların montajında kullanılacaktır.

Kondüktörün öngörülen konuma kurulum işlemleri, Almanya’da Liebherr tesisinde eğitim alan TİTAN-2 holding uzmanları, mekanik mühendisleri ve vinç operatörleri tarafından gerçekleştirildi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500