5 Yaşındaki Ürdünlü Çocuğa, Ablasına Babasına Yapılan Şiddete Büyük Tepki

5 Yaşındaki Ürdünlü Çocuğa, Ablasına Babasına Yapılan Şiddete Büyük Tepki

Hibe Gökalp: Yapılan insanlık dışı eylemin peşini bırakmayacağız.

5 Yaşındaki Ürdünlü Çocuğa, Ablasına  Babasına Yapılan Şiddete Büyük Tepki
5 Yaşındaki Ürdünlü Çocuğa, Ablasına  Babasına Yapılan Şiddete Büyük Tepki Pala

Mersin’de 5 yaşındaki Ürdünlü çocuğa, ablasına ve babasına uygulanan şiddet Türkiye’de büyük tepki çekti. Ailenin avukatı Hibe Gökalp, yaptığı yazılı açıklama ile konunun takipçisi olacaklarını ve zanlının en ağır cezayı alması için hukuk mücadelesini sürdüreceklerini belirtti.

Önceki gün Mersin Mezitli’de bir sitenin bahçesinde oynayan Ürdünlü ailenin 2 çocuğu ile site sakinlerinin çocukları arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma devam ettiği sırada çocukların yanına gelen N.K. adlı kişi, olayı hiçbir şekilde sorgulamadan 5 yaşındaki A.K.'ye sert bir tokat atarak yere yıktı. Bir süre sonra olay yerine gelen Ürdünlü çocukların babası T.K. ile de tartışarak kavgaya tutuşan N.K., olay yerine çağrılan polis ekiplerince gözaltına alındı.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre zanlı NK’nın ev hapsi ile cezalandırıldığı açıklandı. Bunun üzerine açıklama yapan ailenin avutadı Hibe Gökalp, ‘Mersin’de 5 yaşındaki Ürdünlü çocuğa, 15 yaşındaki ablasına ve olaydan sonra babasına uygulanan şiddet asla kabul edilemez bir durumdur. Olayın yaşandığı andan itibaren hadisenin takipçisi olup hukuk danışmanlığını yaptığım Ürdünlü aile ile birlikte gerekli suç duyurusunu yaptık. Yapılan bu ırkçı eylem Türkiye’de milyonlarca insanın tepkisini çekti. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada zanlı N.K’nın ‘kasten yaralama’ suçundan ev hapsi ile cezalandırıldığı açıklandı. Fakat bu karar ne bizi ne de kamuoyunu tatmin etti. Yaşanan bu üzücü ve incitici olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve zanlının en ağır cezayı alması adına gerekli hukuk mücadelemizi vereceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız’ ifadelerini kullandı. 

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500