MERBADER Mersin'de Yüz Gönüllü Gençle Proje Kampı Başlattı

MERBADER Mersin'de Yüz Gönüllü Gençle Proje Kampı Başlattı

Mersin Hayata Bağlananlar Derneği (MERBADER) ve Mersin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün uyuşturucuyla mücadele konusunda düzenlediği proje kampının açılış toplantısı Navona Otel'de gerçekleştirildi.

MERBADER Mersin'de Yüz Gönüllü Gençle Proje Kampı Başlattı
MERBADER Mersin'de Yüz Gönüllü Gençle Proje Kampı Başlattı Pala

 Mersin Hayata Bağlananlar Derneği (MERBADER) ve Mersin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün uyuşturucuyla mücadele konusunda düzenlediği proje kampının açılış toplantısına Mersin Vali Yardımcısı Mustafa Atsız,Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, MERBADER Mersin Şube Başkanı Nizamettin Kılıç, MGC Başkanı Turgay Demirtaş,yardımsever İş Kadını Saliha Adıcan'ın yanı sıra dört üniversiteden gönüllü 100 üniversite öğrencisi katıldı.

Başkan Nizamettin Kılıç,Hayata Bağlananlar Derneği (MERBADER) Mersin kurulduğundan beri madde kullanımına ve madde bağımlılığına karşı bir dizi çalışmalar yaptıklarını belirterek, son yıllarda artan uyuşturucu kullanımına karşı mücadelede eğitimin büyük yeri olduğuna işaret ederek  çocuklara gençlere,ailelerine eğitim vererek toplum içinde yararlı,sağlıklı bireyler yetiştirme çabası içinde ,koruyucu ve önleyici çalışmalarımız proje kampı ile 4 gün sürecek eğitimle bu alandaki mücadelenin  yeni bir boyuta taşındığını ifade etti.Üniversiteli gönüllü öğrenciler,almış oldukları eğitim le ciddi çalışmalar gerçekleştireceğiz.

Başkan Kılıç, "Bu gençlerin iş ve özel yaşamlarında da  yaşadıkları çevreye büyük faydalar sunacağını düşünüyoruz.Bu gönüllüler çalışmalarımızın kapsamını artıracağız,Bu konudaki inancımız tamdır" sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit,madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadele etmek her vatandaşın görevi olduğunu,sağlıklı nesiller yetiştirme gayreti içinde çalıştıklarını bu alanda Yenişehir Belediyesi olarak Türkiye'de  3. büyük  ANATEM Merkezi'ni kurarak hizmete açtıklarını belirtti.Başkan Özyiğit "MERBADER,bize umut oldu. Sağlıklı toplumun önündeki büyük engellerden birinin madde bağımlılığı,yerel yönetimler, STK,Gençlerle  işbirliği yaparak bu mücadeleyi  sürdüreceğiz. Başarının yolu eğitimden geçmektedir.  Yenişehir Akademiyi kurduk öncelikle 0-3 yaş aralığındaki çocuklarımıza eğitim vereceğiz.Bu süreç başladı.Çocuklar doğru yetiştirlirse gelecekteki olumsuzlukların önüne geçilir.Doğru işlerin,doğru çalışmaların yanında olacağız.Gençlere destek veriyoruz,gençlere desteklerimizi sürdüreceğiz açıklamasında bulundu.

Mersin'de yardımseverliği ile ünlü iş kadını Saliha Adıcan,bu proje kampının çok yaralı olacağına inandığını, çocuklara ve gençlere her türlü desteği vermeyi sürdüreceğini ifade  ettiği konuşmasında "Dünyada ve Ülkemizde madde bağımlılığı insanlarımıza  acı bir tablo yaşatıyor.Mersin'de de bu acı tablonun önüne geçilebilmesi için , MERBADER'in çalışmaları övgüye değer.Emek ve destek verenlere teşekkür ediyorum" dedi.

MERBADER Mersin Şubesi bu kapsamda Eğitim Kampı oluşturarak Mersin Üniversitesi,Toros Üniveritesi,Çağ Üniversitesi ve Tarsus Üniversi'nden 100 gönüllü öğrenciye madde bağımlılığı ve uyuşturucu belasına saplanmış gençlere destek ve yardımcı olmak için dört gün sürecek proje kampı çalışmalarına başlandı.

Toplantı öncesi gündemle ilgili bir slayt gösterimi toplantıya katılanlara sunuldu.Narkotik Tim ile birlikte çalışan kurt köpeğinin uyuşturucuyu bulma aksiyonu büyük ilgi gördü.

Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin gönüllü üniversiteli gençlere yönelik  proje kampı başaltıldı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500