CARMEN OPERASI SAHNELENİYOR
Advert Advert

CARMEN OPERASI SAHNELENİYOR

Mersin Devlet Opera ve Balesi, 10 Ekim Perşembe ve 12 Ekim Cumartesi günü saat 20:00’ de Kültür Merkezi sahnesinde ‘’ Carmen ‘’ operasını gerçekleştiriyor.

CARMEN OPERASI SAHNELENİYOR
CARMEN OPERASI SAHNELENİYOR Pala

Fransız yazar Prosper Merimee’nin aynı adlı romanından operaya uyarlanan, librettosunu Henri Meilhac ve Ludoviç Halevy’in yazdığı “Carmen” operasının rejisörlüğünü Haldun Özörten yapıyor.

Vladimir Lungu’ nun orkestra şefliğini üstlendiği eserin, dekor tasarımı Çağda Çitkaya’ ya, kostüm tasarımı Sevtaç Demirer’ e, ışık tasarımı Tarı Deniz’ e, koreografisi Özlem Şenormanlılar ve Ender Üçdemir’ e ait. Eserin koro şefliğini Anıl Aydın, çocuk korosu şefliğini ise Reyhan Bezdüz yapıyor.

G.Bizet’ in dünyaca ünlü Carmen operasının konusu ise; tütün fabrikasında çalışan güzeller güzeli Carmen ile bir muhafız çavuşu olan Don Jose arasındaki ihtiraslı aşk hikayesi.

Eserde başlıca rolleri; Medine Tuganova, Gülden Vurandemir ( Carmen ), Bülent Bezdüz, Ali Murat Erengül ( Don Jose ), Mehmet Ali Tutar ( Escamillo ), Serin Saybaşılı, Işıl Azaz ( Michaela ), Kazım Erdem Özdemir, Serkan Sevinç ( Zuniga ), Mehmet Erkoç, Hulusi Polat ( Morales ), Funda Uyanık, Pınar Olgun ( Frasquita ), Dilara Köse, Özlem Pamuk ( Mercedes ), Serkan Karagöz ( Le Dancaire ) ve Mustafa Özer ( Le Remendado ) paylaşıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500